Ministar spoljnih poslova Vuk Jeremić izjavio je da će pregovarački tim Srbije na narednim razgovorima u Briselu predočiti prištinskom timu Plan o suštinskoj autonomiji.

"To će biti prvi put da ćemo imati prilike da u interaktivnoj diskusiji sa prištinskom stranom raspravljamo o modalitetima našeg plana", rekao je Jeremić.

Jeremić je rekao da Srbija smatra da Prištini treba da pripadne oko 95 odsto nadležnosti upravljanja Kosovom i Metohijom.

"Jedan mali broj nadležnosti koje su usko vezane za prerogative suverenosti su nedležnosti koje u sklopu očuvanja suvereniteta i integriteta nismo spremni da prepustimo", kazao je on.

Ministar je izrazio očekivanje da će srpski pregovarački tim, u direktnim razgovorima, prvi put dobiti odgovor kosovskih Albanaca na taj predlog.

(Beta)