Antić je za Televiziju B92 rekao da je naftno-gasni sporazum sa Rusijom potpisan u januaru 2008, a u septembru ratifikovan u Skupštini Srbije i da u sebi ne sadrži bilo kakvu odrednicu kojim se projekti dovode u vezu.

Taj sporazume je pored izgradnje deonice gasodova Južni tok u Srbiji, obuhvatio i prodaju Naftne industrije Srbije ruskom Gaspromnjeftu i izgrađu podzemnog skladišta gasa u Banatskom Dvoru tako da ruski Gasprom dobije 51 odsto vlasništva.

"Ne postoji direktna, eksplicitna veza, ni bilo kakav ugovorni element kojim mi to možemo da dovedemo u pitanje", rekao je srpski ministar energetike.

Antić je rekao i da do sada nije bilo zvanične komunikacije između Rusije i Srbije oko otkazivanja projekta gasovoda Južni tok.

"Bilo kakva najava da se dovodi u pitanje projekat Južni tok nije dobra vest za Srbiju. To je loša vest i za građane Srbije. Srbija je od 2008. uložila mnogo energije i mnogo nade u taj projekat i učinila sve da bi se Južni tok realizovao", rekao je Antić.

On je ocenio i da predsednik Rusije Vladimir Putin u Turskoj nije rekao ništa različito od odnoga što je rekao polovinom novembra u Srbiji, a to je da će budućnost Južnog toka zavisiti od dogovora sa EU.

"Dajte da dozvolima danima i nedeljama pred nama da pokažu kakva će definitivno biti sudbina Južnog toka", rekao je ministar energetike.

Antić je rekao da Srbija ima planove i za alternativne pravce snabdevanja gasom, a to je da se kroz dvosmerne gasovode (intekonekcije) sa okolnim državama obezbedi diversifikacija pravaca i izvora snabdevanja.

"Prioritet i ono što je budžetu za 2015. godinu je nastavak izgradnje gasne interkonekcije sa Bugarskom", reako je on i dodao da se interkonekcijama otvara mogućnost za snabdevanje gasom iz Azerbejdžana ili da se Srbija nakači na neki veći gasovod.