On je rekao da istovremeno, Vlada Srbije postiže ogromne rezultate u sređivanju javnih finansija.


Mirović je na konferenciji za novinare, komentarišući zahtev Vlade u senci DS da se raskine ugovor o zakupu poljoprivrednog zemljšita sa arapskim partnerima u Bačkoj, jer zemlja, kako tvrde demokrate, stoji zaparložena, rekao da DS želi da sakrije svoju poraznu politiku, pa se neistinama suprostavlja dovođenju domaćin i stranih investitora.

"Zašto se ekonomski rezultati ne priznaju? Zato što se razlikuju u odnosu na one koje je Demokratska stranka imala od 2000. do 2012. godine", ocenio je Mirović.

On je dodao da je dovođenje investitora i ulaganje u srpsku privredu dobra vest i to bez obzira na poltičke razlike svako treba da prihvati i oceni korektnim i profesionalnim. Mirović je takođe rekao i da je jasno da se, na tragu dobrih rezultata u javnim finansijama, mogu očekivati novi prioriteti u ekonomskom oporavku zemlje koji se tiču novih investicija, zapošljavanja u realnom sektoru i realizacije velikih infrastrukturnih projekata, kojima će se najviše baviti lično premijer.

To će, dodao je, biti veliki podstrek za počinjanje novih i realizaciju postojećih infrastukturnih projekata, što će dati dodatni implus i za rast BDP-a u ovoj godini.

"Za to vreme, postavlja se pitanje šta radi naša politička konkurencija. Predsednik DS ujedno i predsednik pokrajinske vlade Bojan Pajtić prošle nedelje, prema našoj evidenciji, četiri dana nije bio na poslu", tvrdi Mirović.

On smatra i da se time postavlja pitanje "kako neko ko ništa ne radi, ima pravo da kritikuje one koji rade sve da zemlju izvuku iz ekonomske krize u kojoj se našla upravo političkim i drugim delovanjem političke konkurencije SNS proteklih godina".

On je ponovio da bez ubrzanog dovođenja domaćih i stranih investitora na realnim osnovama, što podrazumeva da i Srbija i investitor u tome prepoznaju svoj interes, nema sveukupnog ekonomskog oporavka zemlje.

Rezultata u dovođenju investitora, istakao je, imaju Krupanj, Smederevo, Subotica, "Beograd na vodi"...

Aprilski pokazatelji javnih prihoda i rashoda govore da u postoji suficit od 3,5 milijardi dinara, odnosno da nema minusa u državnoj kasi, što znači da će na nivou godine deficit biti manji od planiranog, dodao je.

Mirović je rekao i da je već sada veoma izvestan rast BDP-a u ovoj godini, u odnosu na prognoze MMF-a koje su predviđale minus.

"Dajemo snažnu podršku vladi na rezultatima koje ima, a posebno na rezultatima na sređivanju javnih finansija i snažan odgovor onima koji političko delovanje svode na politikansku igru bez konkretnih rezultata koje imaju iza sebe", zaključio je Mirović.