Pet ljudi ranjeno je u Suvoj Reci u eksploziji bombe, podmetnute pod automobil kosovskog ministarstva za rad i socijalno staranje, saopštila je Kosovska policijska služba.

Eksplozija se dogodila oko 13.30 u centru Suve Reke kada je eksplodirala ručna bomba koja je, prema podacima jedinice Kfora za deminiranje koja je izvršila uvidjaj, bila podmetnuta pod vozilo tog kosovskog ministarstva.

U trenutku eksplozije u vozilu se nalazilo pet osoba, vozač i četiri savetnika za socijalna pitanja.

Teške povrede zadobili su vozač B.T, žene G.Š i V.M. i muška osoba E.B, dok je peti putnik lakše povredjen.

Policija je saopštila da je istraga u toku i da za sada nema informacije o mogućim motivima ovog napada.

Za ministra za rad i socijalno staranje u vladi Hašima Tačija prošle sedmice je izabran pripadnik srpske zajednice na Kosovu Nenad Rašić.

(Beta)