• Izdanje: Potvrdi
IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne sme biti više od 25 MB.

Poruka uspešno poslata

Hvala što ste poslali vest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

U Beogradu senator Mekejn, velika čast za Srbiju

Izvor Tanjug

Američki senator Džon Mekejn dolazi danas u posetu Beogradu, u pratnji još četiri republikanska i jednog demokratskog senatora, saznaje Tanjug u Vladi Srbije.


Mekejn, inače predsedavajući senatskog Komiteta za oružane snage, u Beograd dolazi na poziv koji mu je premijer Aleksandar Vučić uputio prilikom svoje prve posete SAD, juna prošle godine.

Dolazak Mekejna u godini predsedničkih izbora u SAD tumači se, kako navode izvori u vladi, kao znak posebnog uvažavanja za sve što je srpski premijer uradio i radi na planu unutrašnjih ekonomskih reformi, EU integracija, regionalnog pomirenja i migrantske krize.

Naime, putovanja zvaničnika američke administracije, uključujući kongresmene, u izbornoj godini se svode na minimum, u skladu sa budžetskim i proceduralnim ograničenjima, što dolasku delegacije Kongresa u Srbiju daje još veći značaj.

Prema nezvaničnim informacijama, Mekejn ove godine samo dva puta putuje u inostranstvo.

On je inače, prilikom proslogodisnjeg sureta sa Vučićem, izjavio da Srbija ima snažnu američku podršku i na evropskom putu i u pogledu investicija američkih kompanija.

Senator Mekejn je tada ocenio da je imao odličan sastanak, uz napomenu da veoma ceni srpskog premijera, da su se sastajali i ranije, i da se veoma raduje poseti Srbiji i Beogradu.

Kako je rekao, Srbija zaslužuje snažnu podršku SAD uključujući i investicije američkih kompanija i koroporacija.

Džon Sidni Mekejn, političar i senator iz Arizone, rođen je u američkoj vojno-pomorskoj bazi Koko Salo, u Panami.

Deda i otac bili su admirali SAD, a i on sam je završio mornaričku akademiju SAD, kao i pilotsku školu.

Kao pilot je bio zarobljen u Vijetnamu i šest godina proveo u zatočeništvu.

U politiku je ušao 2. novembra 1982. kada je kao kongresmen iz Arizone izabran u Predstavnički dom, gde je ostao dva mandata.

Kao lojalni pristalica politike administracije Ronalda Regana pripadao je grupi "nove desnice", da bi 1986. prvi put bio izabran za senatora. Od tada je više puta biran u Senat.

Više puta je učestvovao u kampanjama za nominaciju za kandidata republikanske stranke, za stranačku nominaciju borio se 1999. i protiv Džordža Buša, koji je potom osvojio prvi predsednički mandat.

Bio je kandidat Republikanske stranke na predsedničkim izborima u SAD 2008.

U Kongresu je zastupao konzervativne stavove, ali je ponekad kritikovao odluke republikanske administracije.

Uživa reputaciju odlučnog političara čvrstih uverenja, koji je veoma otvoren za medije.

U srpskoj javnosti je važio pre nekoliko godina za kosovskog lobistu.

Komentari 19

Komentar je uspešno poslat.

Vaš komentar je prosleđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspelo.

Nevalidna CAPTCHA

ja

Drži prijatelje blizu sebe, a neprijatelje još bliže ;)

SRB

Čast?! Ne, nego- PROKLETSTVO! SAD i Nemačka su ,,rasturili" SFRJ, a sada, uz pomoć kolaboracionista i Srbiju! Put u robovlasništvo i nestanak Srba!

Amsterdam

Ovaj tekst je cist dokaz da je Srbija pod okupacijom. http://edition.cnn.com/ALLPOLITICS/stories/1999/04/02/crossfire.transcript/index.html Citat iz teksta: "MCCAIN: I think it's as follows, Bob, increase the intensity of the bombing, recognizing that that entails civilian casualties. That's the reason why war is so terrible. And it may even mean losses of aircraft. It also means that we should, as quickly as possible, prepare for the ground troops option if necessary. And obviously, that's the last one." Ukratko, poziva na jos zesce bombardovanje, bez obzira na civilne zrtve.

special image