Predsednički kandidat Demokratske stranke Boris Tadić osvojio je više glasova od protivkandidata iz Srpske radikalne stranke Tomislava Nikolića na ponovljenom drugom krugu izbora na biračkom mestu u selu Dobro Polje kod Boljevca.

Načelnica opštinske uprave u Boljevcu Miroslava Opačić saopštila je u utorak uveče da je Tadić dobio 114, a Nikolić 86 glasova.

U drugom krugu izbora u nedelju, 3. februara, kandidat DS-a dobio je 98, a kandidat SRS 115 glasova.

Drugi krug izbora na biračkom mestu Dobro Polje poništen jer je jedan birač glasao sa ličnom kartom kojoj je istekao rok.

Odluku o ponavljanju izbora donela je Republička izborna komisija 5. februara, prihvativši prigovor Slavoljuba Mitrovića iz Dobrog Polja, koji je naveo da je birač Ratomir Lazarević glasao sa ličnom kartom čija je važnost istekla 6. januara.

Zbog ponavljanja izbora na tom biračkom mestu, na kom su u birački spisak upisana 362 birača, proglašenje konačnih rezultata je odloženo.

Konačni rezultati moraju biti proglašeni najkasnije 96 sati od zatvaranja biračkog mesta, odnosno do 16. februara u 20.00 časova.

RIK bi konačne rezultate predsedničkih izbora mogao da saopšti sutra uveče na sednici koja je zakazana za 21.30 sati, ukoliko ni u predviđenom zakonskom roku ne bude bilo prigovora na glasanje na tom biračkom mestu.

Posle objavljivanja konačnih rezultata, RIK izdaje uverenje o izboru za predsednika Republike koji tada može podneti zakletvu pred poslanicima Skupštine Srbije, čime mu počinje petogodišnji mandat.

Rezultat izbora u Dobrom Polju neće uticati na ishod izbora na kojima je Tadić osvojio 50,57 odsto glasova, a Nikolić 47,71 odsto glasova.

(agencije/MONDO)