• Izdanje: Potvrdi
IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne sme biti više od 25 MB.

Poruka uspešno poslata

Hvala što ste poslali vest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Klinton: Vučić je hrabar fizički i politički VIDEO

Izvor MONDO/Tanjug

Bivši predsednik SAD Bil Klinton izjavio je da je premijer Srbije Aleksandar Vučić načinio hrabar potez kada je prošle godine posetio memorijalni centar u Potočarima, posvećen žrtvama zločina u Srebrenici.

Bivši americki predsednik Bil Klinton i nacelnik Srebrenice Camil Durakovic veceras su u Njujorku na panelu posvecenom pomirenju u regionu ocenili da je dolazak premijera Aleksandra Vucica u Potocare prošle godine bio vrlo hrabar potez.

"Ako niste bili tamo, nemate pojma koliko je to bio hrabar potez, i fizicki i politicki", rekao je Klinton, koji je bio moderator panela, na kojem su ucestvovali Vucic i nacelnik Srebrenice Camil Durakovic.

To je za njega licno bila teška odluka, rekao je i Durakovic i dodao: "Da dode medu 7.000 grobova i da kaže da mu je žao, i zato je hrabar covek".

Klinton je ispricao svoje videnje prošlogodišnje komemoracije u Srebrenici, navodeci da je Durakovic pozvao premijera Srbije da dode na komemoraciju, što je takode ocenio kao veoma hrabar potez.

Bivši americki predsednik podsetio je i da su posle incidenta u Potocarima usledile posete rukovodstva BiH Beogradu i Vlade Srbije Srebrenici, što je, takode, ocenio kao veoma hrabre korake u procesu pomirenja,

"Oni reskiraju u politickom ali i u licnom smislu i zato zaslužuju našu podršku. Oni znaju da mir funkcioniše bolje od rata i u ovakvom svetu moramo da cujemo njihovu poruku svuda", ocenio je Klinton i dodao da nije na drugima da rešavaju detalje, vec da stvore uslove i da podrže region Balkana u procesu pomirenja.

VUCIC: JEDNI S DRUGIMA, INACE KATASTROFA

Vucic je na istom skupu porucio da smo ovde potrebni jedni drugima, te da moramo da živimo jedni s drugima, a ne jedni pored drugih.

"Potrebni smo jedni drugima, u suprotnom cemo se suociti sa katastrofom", porucio je Vucic, i dodao bio zabrinut za buducnost zapadnog Balkana da je drugacije. 

Vucic je istakao da mu nije bilo lako da dode u Njujork, buduci da je Bil Klinton, cija je fondacija organizovala panel, bio predsednik SAD kad je Srbija bombardovana.

Mnogi su mu u Srbiji, kako je rekao, prebacivali što je rešio da dode u Njujork i ucestvuje na panelu na kom se razgovara o regionu, ali i o zlocinu u Srebrenici.

"Ja sam im rekao da moram da pricamo sa svima, da danas u Bosni postoje dva pristupa, jedan je medu Bošnjacima, kojih je 1,7 ili 1,8 miliona i oni kažu - jaci smo od Srba, možemo opet da ih isteramo - i to cete cuti svaki dan. I s druge strane ima 7 miliona Srba u Srbiji i oni takode kažu -možemo da ih pobedimo", objasnio je Vucic.

I to je, kako kaže, teška situacija, ali to je i realnost i zato je, dodaje insistirao da naoravi što je moguce više susreta i dogovora s Bošnjacima.

"Zalažem se za razgovore izmedu Srba i Bošnjaka jer ne možemo da živimo jedni bez drugih, moramo da živimo zajedno, ne jedni pored drugih, vec jedni s drugima i to govorim svuda, i u Beogradu i u Sarajevu i evo ovde u Njujorku", rekao je Vucic.

Svedocenje o zlocinu u Srebrenici iznela Avdija Ibrahimovic, koja je tada ostala siroce.

Skup je završnen aplauzom, a panelu je prisustvovao i predsedavajuci Predsedništva BiH Bakir Izetbegovic.

Komentari 84

Komentar je uspešno poslat.

Vaš komentar je prosleđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspelo.

Nevalidna CAPTCHA

СРБИН

То је као да вас хвали Хитлер

Vučibaba i 40... botova

Kakav je to "kompliment" kad te hvale Klinton i Bler

Divos

Постоје различита мерила када судимо о нечијој храбрости. По стандардима САД храбри су они који слепо и беспоговорно следе сугестије њихове администрације и код којих се боље примио поданички мемталитет. Ту се примењује проверени метод шаргарепе и штапа, а ако се примети да ови мало "застраме", доводе се у понижавајућу ситуацију, чисто да се зна где им јхе место. А овде је то, понижавајућа ситуација за премијера Србије, али и за Србију. Ем је сведен на раван начелнике мање општине (која броји тек 15.000 душа) у Српској, ем је у друштву типа (овог Ћамила) који је недавно упутио огавне поруке на рачун Србије, али се на овај начин врши амнестија оних који су осмислили и покушали линч српског премијера пре годину и нешто у Поточарима, и овде се заправо са овог скандалозног и мучног понижења Србије на укопу и помену жртвама, кривица (по систему "извини се Ђури, што те је тукао") за тај догађај пребацује на српску страну. Јес' да се поданичлки менталитет оно баш "римио" код ових властодржаца у Србији, но и то би морало имати меру. Све у свему, јадно да јаднијене може бити.

special image