Uz vojnu modernizaciju, Srbiji iz najmoćnije zemlje istoka dolazi i "politička podrška u očuvanju njenog integriteta i suvereniteta".

Kako je saopštila Vlada Srbije, Vučić je ponovio nedvosmislen stav Srbije da čuva i štiti princip vojne neutralnosti.

 Vučić i Patrušev ocenili su da službe bezbednosti Srbije i Rusije ostvaruju dobru saradnju.

Vučić i Patrušev danas su razgovarajući u Beogradu zaključili da Srbija i Rusija neguju i dalje unapređuju prijateljske odnose u različitim sferama društvenog života.

Oni su razmenili stavove o ključnim globalnim, ali i pitanjima iz regiona Zapadnog Balkana.

Poseta visokog ruskog bezbednosnog zvaničnika odvija se u trenutku kada je u Srbiji, prema navodima premijera Vučića s konferencije za štampu u ponedeljak, razbila grupu koja je špijunirala crnogorskog premijera Mila Đukanovića a za koju beogradski mediji tvrde da je čine i ruski državljani, čak da su neki zbog sumnje na špijunažu i proterani iz zemlje.

Ovo, inače, nije prva poseta Nikolaja Patruševa Srbiji, ali se o njemu u Srbiji malo zna, pise Sputnjik i dodaje da bi se za njega moglo reći da je glavni ruski bezbednjak, šef svih ruskih tajnih službi.

Reč je o čoveku koji je 1999. nasledio Vladimira Putina na čelu ruske obaveštajne službe i na toj funkciji ostao je tokom dva Putinova predsednička mandata.

Na mestu šefa Federalne službe bezbednosti bio je skoro devet godina, što je duže nego bilo koji drugi rukovodilac FSB, pa čak i KGB-a - još od vremena Jurija Andropova, koji je na čelu sovjetske obaveštajne službe bio 15 godina, od 1967. do 1982.