• Izdanje: Potvrdi
IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne sme biti više od 25 MB.

Poruka uspešno poslata

Hvala što ste poslali vest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Dinkić: S DSS-om samo na lokalu

Mlađan Dinkić izjavio da je saradnja sa DSS i NS trenutno moguća samo na lokalnom nivou, dok je vlada s tim strankama moguća "u nekoj dalekoj budućnosti".

Mlađan Dinkić izjavio da je saradnja sa DSS i NS trenutno moguća samo na lokalnom nivou, dok je vlada s tim strankama moguća "u nekoj dalekoj budućnosti".

Prema rečima predsednika G17 plus Mlađana Dinkića, ta vlada je moguća "ukoliko (Vojislav) Koštunica i (Velimir) Ilić budu oni stari koji su se borili protiv (Slobodana) Miloševića i radikala devedesetih godina i ukoliko se budu vratili politici koja Srbiju uvodi u EU".

"Do tada, mislim da će biti nemoguće da budemo u istoj vladi, što ne znači da nećemo moći da sarađujemo sa njihovim strankama na lokalu", rekao je Dinkić u intervjuu "Politici".

On dodaje da se na lokalu saradnja odvija prema tome "da li neko želi dobro sredini u kojoj živi, a ne prema tome šta misle njihovi lideri".

Na pitanje zar isti princip ne bi trebalo da važi i na republičkom nivou, on je odgovorio: "Naravno, i tvrdim da je većina članova DSS-a i Nove Srbije na lokalu za ulazak Srbije u EU. Ubeđen sam da samo iz lojalnosti sada pokazuju poslušnost ovoj antidržavnoj politici koju u poslednja tri meseca vode Koštunica i Ilić".

"Nije nam važno da li ćemo biti na vlasti, ali nam je važno da li će Srbija ići ka EU. Sve što je u korist građana Srbije G17 plus će podržati", rekao je Dinkić.

Na pitanje ko bi im bio prihvatljiviji kao koalicioni partner, DSS ili SPS, Dinkić je odgovorio: "Svi koji će omogućiti brz ulazak Srbije u EU, s tim što ne verujem da Koštunica može u tako kratkom roku da se vrati proevropskoj politici.

Dinkić je rekao da je Sporazum o stabilizaciji i pridruživanju sa EU, u kome član 135, koji reguliše položaj Kosova i Metohije, uopšte nije promenjen, životno važan, pre svega, za privredu Srbije, jer omogućava izvesnost našeg budućeg bescarinskog izvoza u zemlje EU.

"Ako mi taj sporazum ne potpišemo i pretpostavimo da dođe vlada DSS-a i SRS-a, koja odbije da ide u EU, za dve godine bi ponovo bile uvedene carine na izvoz svih naših prehrambenih i industrijskih proizvoda u EU, jer olakšice koje nam je jednostrano dala EU, u vidu bescarinskog izvoza u EU, traju samo do 2010. godine", rekao je Dinkić.

On je kao još jednu konkretnu korist od ulaska u EU naveo razvoj infrastrukture na način na koji su to učinile Grčka, Španija i Portugalija, nekada veoma nerazvijene zemlje.

"Treba da se ponašamo kao Irska, koja nikad nije priznala nezavisnost Severne Irske, ali je ušla u EU i postala jedna od trenutno najbolje stojećih zemalja, sa bruto domaćim proizvodom od 40.000 dolara po stanovniku", navodi Dinkić.

(Tanjug)

Komentari 0

Komentar je uspešno poslat.

Vaš komentar je prosleđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspelo.

Nevalidna CAPTCHA

special image