• Izdanje: Potvrdi
IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne sme biti više od 25 MB.

Poruka uspešno poslata

Hvala što ste poslali vest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Tadić i Đilas u školi

Predsednik Demokratske stranke (DS) Boris Tadić izjavio je da bi uvođenje video nadzora u školama u Srbiji i izmeštanje kafića i kockarnica iz njihove okoline trebalo da bude nacionalni projekat.

Predsednik Demokratske stranke (DS) Boris Tadić izjavio je da bi uvođenje video nadzora u školama u Srbiji i izmeštanje kafića i kockarnica iz njihove okoline trebalo da bude nacionalni projekat.

Prilikom posete Osnovnoj školi "Filip Višnjić" u opštini Palilula Tadić je rekao da kao bivsi prosvetni radnik apeluje da se izmeni zakonska regulativa i da se zabrani da se kockarnice i automati za igre na sreću nalaze u blizini škola.

On je u razgovoru sa direktorkom škole Vesnom Miljić kazao da je uvođenje video nadzora jedan od načina za borbu protiv narkomanije, jer je poznato da su školska dvorišta i kafiči oko škola rizična mesta i mesta za rasturanje narkotika.

Prema njegovim rečima, mora da postoji zakon o bezbednoj udaljenosti takvih objekata od škola.

"Deca moraju biti apsolutno zaštićena. Evo sada jasno identifikujem problem i pokrećem akciju, ako nisu usvojene sve zakonske mere da se to uradi u novom parlamentu Srbije i da takvi objekti budu na bezbednoj udaljenosti od svih škola i od osnovnih i od srednji", kazao je Tadić koji je i predsednik Srbije.

On je ocenio da je video nadzor veoma važna stvar, ali da je bitno da postoji koordinacija sa policijom i Ministarstvom unutrašnjih poslova, kao i da školski i zdravstveni sistem učini sve da se spreči širenje narkotika.

Tadić je kazao da je ulazak Srbije u Evropsku uniju važan i kada je školski sistem u pitanju.

"Zato što pristupni fondovi EU, oni fondovi koje možemo koristiti već sada potpisujući Sporazum o stabilizaciji i pridruživanju se usmeravaju iznad svega u one oblasti za koje država najčešće nema novca. U zdravstvo, u sudstvo, efikasniji rad policije, obuku profesora... Mi nemamo u državi milijardu ili dve milijarde evra i ne možemo da ih napravimo u tako kratkom periodu i da ih uložimo u ove oblasti", rekao je on.

Prema njegovim rečima, tako bi se oslobodila sredstva za gradnju puteva za infrastrukturu.

"To je toliko važno, to je toliko veliko životno pitanje da ne mogu da razumem neke ljude u Srbiji koji donose odluke o tome da li Srbija ide u Evropu ili ne, da dovode u pitanje nešto toliko značajno", rekao je Tadić.

On je apelovao, kako je rekao, "kao otac, građanin, predsednik Srbije i ljudsko biće", da se "svi uozbilje i usmere svoju energiju na ono što je stvarni život" jer to "nije pitanje izborne kampanje već pitanje razvoja društva i budućnosti".

Tadić je u razgovoru sa profesorima škole rekao da bi škole trebalo graditi daleko od saobraćajnica, kao i da školska dvorišta treba da budu osvetljena i ograđena.

Ministar za Nacionalni investicioni plan i kandidat za gradonačelnika liste "Za evropski Beograd - Boris Tadić" Dragan Đilas kazao je da se sredstva za uvođenje video nadzora u školama mogu obezbediti iz NIP-a.

Đilas je kazao da je uvođenje video nadzora u školama na Paliluli apsolutno smanjilo stopu svih incidenata i kriminala.

"Sistem je vrlo prost sa 23 kamere je pokrivena škola a u MUP-u imaju monitore gde se svaka škola svakog minuta snima i prati. To nam omogućuje da obezbedimo našu decu i da to bude konkretna borba protiv narkomanije i kriminala", kazao je on.

Predsedik opštine Palilula Danilo Bašić kazao je da je uvođenje video nadzora u školama u toj opštini koštalo oko 20 miliona dinara.

Tadić i Đilas su posetili i monitoring centar Opštinske Uprave policije (OUP) na Paliluli iz kojeg se bežičnom mrežom prate i nadziru školski prostori koji su pokriveni video nadzorom.

(Beta)

Komentari 0

Komentar je uspešno poslat.

Vaš komentar je prosleđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspelo.

Nevalidna CAPTCHA

special image