• Izdanje: Potvrdi
IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne sme biti više od 25 MB.

Poruka uspešno poslata

Hvala što ste poslali vest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Lončar: Đelić pola riba, pola devojka

Ako Đelić ne odgovori građanima da li je potpisivanjem tog sporazuma priznao i nelegalnu misiju Euleks pre izbora, pokazaće svima da jedino on, pored sirena, može da bude pola riba, a pola devojka, objasnio ministar prosvete.

Predsednik Pokrajinskog odbora Demokratske stranke Srbije za Vojvodinu i ministar prosvete Zoran Lončar izjavio je da je potpredsednik Vlade Božidar Đelić, pre odlaska na potpisivanje Sporazuma o stabilizaciji i pridruživanju sa EU, morao od vlade da traži odobrenje.

"Đelić je u Luksemburg otputovao tajno, a ne u svojstvu potpredsednika vlade. Pre putovanja, Đelić od vlade nije ni tražio, a kamoli dobio odobrenje za službeni put, što inače mora uvek da čini svaki član vlade kada u ime države putuje u inostranstvo. Prema tome, i odlazak i potpis na SSP je privatan čin Đelića", rekao je Lončar za "Novosti".

Prema njegovim rečima, "stavljanje potpisa Božidara Đelića na SSP, a pod pokroviteljstvom Borisa Tadića, protivustavan je i ništavan čin koji ni na koji način ne može da obavezuje Srbiju kao državu".

"To je pokušaj velike prevare građana Srbije, što niko, nikad, u dvovekovnoj istoriji moderne srpske države, nije uspeo. Neće, ovog puta uspeti ni Đelić i Tadić. Posle potpisivanja SSP, Đelić duguje javan odgovor građanima Srbije na pitanje da li je potpisivanjem tog sporazuma priznao i nelegalnu misiju Euleks na Kosovu i Metohiji. Ako ne odgovori na ovo pitanje pre izbora, pokazaće svima da jedino on, pored sirena, može da bude pola riba, a pola devojka", kazao je Lončar.

On je istakao da Srbija može u EU i da to treba da čini na isti način i pod istim uslovima kao i sve ostale države.

"Posle izbora, Srbija mora sa EU da otvori pitanje svojih državnih granica u kojima EU želi da vidi Srbiju u svom sastavu", rekao je Lončar.

On je ponovio da će DSS o posleizbornim koalicijama razgovarati tek posle izbora i da su za tu stranku kao partneri potpuno neprihvatljivi bili i ostali LDP i LSV.

"Takođe, bili bismo neodgovorni i neozbiljni i prema sebi i prema našim biračima ako bismo posle izbora nastavili sa svim bivšim partnerima kao da se ništa nije desilo", kazao je Lončar, istakavši da je za DSS "pitanje skupštinske većine uvek bilo stvar programa, a ne ličnosti, interesa i simpatija".

"Čisto teorijski gledano, ako bi se DS vratio politici očuvanja teritorijalnog integriteta, koju smo svi zajedno utvrdili u svim do sada usvojenim skupštinskim rezolucijama, mogli bismo eventualno da razgovaramo", rekao je Lončar dodavši da je to, praktično, vrlo malo verovatno, "jer je, izgleda, njima do dogovora, konsenzusa i do Srbije bilo stalo samo dok Boris Tadić nije izabran za predsednika Srbije".

"Kako verovati nekom ko danas otvoreno kaže da svojim očima Kosovo i Metohiju vidi kao nezavisnu državu? To su sve, nažalost, izborne reči predvodnika koalicije opasnih namera na čelu sa Čankom i Dinkićem, koje sledi DS", rekao je Lončar.

(Tanjug)

Komentari 0

Komentar je uspešno poslat.

Vaš komentar je prosleđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspelo.

Nevalidna CAPTCHA

special image