Šormaz je konstatovao da ministar unutrašnjih poslova Nebojša Stefanović (SNS) podnosi izveštaje o radu MUP-a na tri meseca, a da je Dačić svoj izveštaj podneo nakon devet meseci.
"Je l' imamo obavezu da podnosimo izveštaje na tri meseca? Ja sam ovde bio više puta i dosad mi to niko nije rekao, zašto mi to niste rekli na vreme? Ja dolazim kad god me pozovete i uvek sam tu", rekao je Dačić.
Pojedini članovi Odbora su zbog nastale polemike odgovor o tome koliko često je ministar u obavezi da podnosi izveštaje zatražili odgovor u Poslovniku Narodne skupštine, a Dačić je ukazao da u Zakonu o spoljnim poslovima piše da se to čini dva puta godišnje.
"Pa, je l' jači zakon ili Poslovnik?", pitao je Dačić.
On je poručio Šormazu da zatraži njegovu ostavku ukoliko nije zadovoljan radom, dodajući da bi "to, možda bilo najbolje" i pozvao ga i da na isti način kritikuje i ministre iz stranke čiji je član.
"Rešite to pitanje (o dinamici predstavljanja izveštaja o radu), pa me obavestite, ali molim vas da to važi za sve ministre", rekao je Dačić Šormazu.
Šormaz je, inače, više puta u prethodnih nekoliko meseci javno polemisao sa funkcionerima SPS-a.
Poslanik Pokret za spas Srbije - Nova Srbija Đorđe Vukadinović rekao je na sednici da postoje stvari zbog kojih Ministarstvo spoljnih poslova zaslužuje pohvale, podsetivši na neuspehe Prištine da se priključi međunarodnim organizacijama, međutim, ukazao je i da, po njegovoj oceni, postoje "konfuzne" izjave u vrhu srpske politike.
Reč je o izjavama "nećemo priznati Kosovo u sadašnjim granicama" ili "mi više nemamo ništa", naveo je Vukadinović i dodao da je potrebno da rukovodstvo države kaže otvoreno šta je cilj politike prema Kosovu. On je pitao i kako voditi politiku balansiranja dobrih odnosa sa svima.
Poslanica SNS Maja Puzić Mačuvić predložila je, a Dačić prihvatio, da Ministarstvo spoljnih poslova pripremi dopis u kojem će biti prosleđeno videnje problema KiM sa ciljem da ga poslaničke grupe iz srpskog parlamenta upute poslaničkim grupama u drugim zemljama radi upoznavanja šire javnosti sa verzijom problema kako ga vidi Srbija. Sa njom se saglasio i Vukadinović, koji je konstatovao da je takav dopis potreban i za srpsku javnost.