Godfri je dodao i da ceni mišljenja onih koji govore da se sa nekima od tih mera otišlo predaleko, ali i da zbog toga ne bi kritikovao Vladu.
"Pohvaljujem Vladu u borbi protiv virusa. Uradila je dobar posao. Neki kažu da su mere suviše restriktivne i ja cenim njihovo mišljenje kao što uvažavam kritike nekih nezavisnih tela o stanju slobode medija. Svakako se nadam skorom ukidanju vanrednog stanja, kao što se svako tome nada", naveo je američki ambasador za televiziju N1.
Godfri je kazao da mu je veoma drago što je Amerika bila u mogućnosti da pomogne Srbiji u ovoj krizi.
"Komplet od šest hiljada testova deo je naše pomoći. Drugi deo su bili higijenski kompleti koji odlaze najugroženijima. Stiže još pomoći i ona stalno traje", kazao je on.
Kao posebno važno ukazao je na saradnju privatnih kompanija i naveo da je Filip Moris donirao skoro pola miliona dolara medicinske opreme, dok je, kako kaže, Majkrosoft omogućio besplatno korišćenje softvera deci.
Prema njegovim rečima, i Srbija je pomogla Americi na repatrijaciji državljana SAD, na čemu je, dodaje, vrlo zahvalan.
Upitan o prioritetima u srpskoj spoljnoj politici i pojedinim komentarima koji su pratili pomoć Kine i Rusije Srbiji, Godfri je rekao da je Srbija "suverena zemlja čiji narod odlučuje o prioritetima u spoljnoj politici, kao i o svim drugim pitanjima".
"Većina Srba smatram da razume da bi zemlja prosperirala od budućnosti u EU. Ali, to je na srpskom narodu", dodao je.