Nosilac liste Ujedinjene demokratske Srbije Marko Đurišić rekao je za Tanjug da je prihvaćen njihov predlog da članovi RIK-a pri izradi Upustva za sprovođenje izbora konsultuju epidemiologe.
Đurišić objašnjava da će biti potrebno da se naprave procedure za rad članova biračkih odbora, ali i za građane koji budu dolazili da glasaju.
"Što se tiče datuma, od početka je bila dilema 14. ili 21. juni, što je u granicama kada izbori mogu biti održani ukoliko se ove nedelje ukine vanredno stanje. Većina učesnika je bila za to da je primerenije da to bude kasnije", rekao je Đurišić.
Predsednik Demokratske stranke Srbije Miloš Jovanović je ocenio da je sastanak bio delimično formalan, jer je aktuelna vlast već donela neke odluke, dodajući da je sastanak bio neka vrsta legitimizacije tih odluka.
Prema njegovim rečima, što se tiče kampanje, provejavalo je mišljenje da neće biti preterano terenska, a vlast se sa tim, kaže, nije saglasila do kraja.
"Nisam siguran da to treba raditi", rekao je Jovanović.
Navodi da je opozicija tražila "jače" medijsko prisustvo na javnom servisu, ali i da se zamole drugi emiteri da se više prostora da debatama.
Predsednik SPAS-a Aleksandar Šapić kaže da ih je vlast obavestila o proceni epidemiološke situacije i koje su "opcije u igri".
Šapić je preneo da će se u slučaju pogoršanja situacije izborni proceš ponovo zaustaviti,a izbori odložiti sve dok se ne steknu uslovi za njihovo održavanje.
Na podsećanje da je uči sastanka rekao da mu više odgovara da se izbori održe kasnije, Šapić kaže da je na današnjem skupu bilo ono što je očekivao, "a šta bi meni odgovaralo manje je važno".
Šapić veruje da građani nisu željni kampanje i dodaje da će on pokušati da bude mudar i da ne pređe granicu ukusa, jer ukoliko se ona pređe, onda kampanja, kaže, gubi smisao.