Na taj način će Srbija prvi put u istoriji dobiti narodnu poslanicu koja nosi hidžab.
"Ono što je izvesno jeste da ćemo imati tri narodna poslanika i to je, s obzirom na sve okolnosti, dobar rezultat. To je veoma važan uspeh, pogotovo za stranku tako malu kakva je naša, a koja se odlučila da na izbore ide samostalno, bez ikakvih poluga vlasti i sistema i svega onoga što prati kampanju", kazao je on i dodao da SPP izbio na prvo mesto kao bošnjačka stranka koja ima tri svoja predstavnika u Skupštini Srbije.
Muamer Zukorlić je istakao da je dr Misala Pramenković treća na njihovoj izbornoj listi i dodao da će najverovatnije biti narodna poslanica.
"Ona će verovatno ući u Skupštinu Srbije, mi tu nemamo nameru ništa da menjamo", rekao je Zukorlić.
Prema njegovim rečima, radi se o osobi za primer, izuzetno sposobnoj i obrazovanoj.
"To će svakako u vizuelno-simboličkom smislu biti iskorak i za parlament, ali i za celu Srbiju... Ona dolazi iz redova svog naroda", dodao je Zukorlić.
Usvojene na predlog Saveza vojvođanskih Mađara, ali uz podršku drugih manjinskih partija i stranaka vladajuće većine – izmene zakona o izboru predstavnika manjina u Skupštini Srbije i u opštinama, donose nešto drugačiju računicu.
I ranije za manjinske partije nisu važili opšti uslovi i cenzus bio on pet po starom ili tri odsto po novom zakonu, nego tzv. prirodni prag. U prevodu – ako se poslužimo primerom prethodnih izbora, ukoliko glasa više od tri i po miliona birača, jedno poslaničko mesto vredi oko 15 hiljada glasova - a to je u stvari taj prirodni prag za manjine.
"Usvajanjem našeg amandmana se koriguje prirodni prag, ne uvećava se broj dobijenih glasova, nego se prilikom raspodele mandata količnici lista stranaka manjina uvećavaju za 35 odsto", pojašnjava zakonsku odrerbu Balint Pastor, poslanik SVM-a na čiju je inicijativu izmena i usvojena.