Ovim povodom oglasio se i predsednik privremenog organa opštine Vučitrn, Milan Kostić, te potvrdio da je Tamara tri sata provela u policiji.
Kostić kaže da se Grujićeva sa ekipom vratila u Prilužje i nastavila sa snimanjem priloga o socijalno ugroženim srpskim prodicama na Kosovu i Metohiji.
"Tamara je puštena nakon intervencije direktora Kacelarije Vlade Srbije za Kosovo i Metohiju Petra Petkovića", rekao je Kostić.
On je naveo da je Grujićeva sa ekipom privedena u Policijsku stanicu u Vučitrnu oko 11 časova.
"Priveli su ih tokom snimanja Vojinovića mosta po kojem je Vučitrn poznat", rekao je Kostić.
Voditeljka je na kraju ipak rekla da je bila privedena. "Imali smo manju neprijatnost, ali je važno da je sada sve u redu i da možemo da nastavimo da snimamo naše emisije", rekla je Grujićeva.
Direktor Kancelarije Vlade Srbije za Kosovo i Metohiju Petar Petković saopštio je ranije da je o bezrazložnom hapšenju Tamare i njene ekipe obavijestio sve relevantne međunarodne predstavnike u pokrajini.
On je naveo da Grujićeva u saradnji sa Kancelarijom realizuje projekat obnove nekoliko kuća za socijalno ugrožene Srbe na Kosovu i Metohiji, te da je u sklopu tih aktivnosti danas željela da u Vučitrnu snimi Most braće Vojinovića i stari grad Kaljaju kada je privedena.
"Ovo je nastavak šikaniranja i maltretiranja novinara iz centralne Srbije koje vlasti u Prištini mesecima onemogućavaju da rade svoj posao, braneći im ulaz, a sada su pribegli drastičnijim metodama i privođenju medijskih radnika", istakao je Petković.
On ukazuje da je očigledno da u Prištini žele da zataškaju pravu istinu o teškom životu Srba u južnoj pokrajini i da sa tim ciljem neće prezati ni od primjene ovakvih metoda zastrašivanja.
"Nedopustivo je da medijski radnici budu mete bilo čije politike i neophodno je da im se omogući da bez smetnje i opstrukcije obavljaju svoj posao", naveo je Petković.
(Mondo)