Branimiru Nestoroviću (70) lideru liste "Mi - glas iz naroda" ulazak u Skupštinu Srbije doneće pored političke i finansijsku korist. Pedijatru, pulmologu i alergologu će mesečno pored penzije i novca koji zaradi u privatnoj ordinaciji stizati i poslanički paušal i plata.
Branimir Nestorović bio je profesor Medicinskog fakulteta i načelnik Službe pulmologije i alergologije Univerzitetske dečje klinike "Tiršova". Penzionisao se pre tri i po godine. U decembru je lista čiji je on lider prošla cenzus zahvaljujući čemu mu sleduje poslanički paušal od 30.000 dinara i poslanička plata koja je najmanje 80.000 dinara.
Inače, Nestorović je jedan od najpopularnijih dečjih lekara u Srbiji, a na pregled u njegovoj privatnoj ordinaciji se čeka i do šest meseci. Cena pregleda kod njega je 8.000, a sa alergo testom 11.000 dinara. Podsetimo, u emisiji "Balkan info" ispričao je kako bi Srbija trebalo da se priprema za rat.
Nestorović je rekao da "Srbija trenutno nema snage za osvajanje Kosova i Metohije, ali da bi država trebalo da se priprema za to". "Kosovo nikada neće biti država, potpuno je besmisleno pričati o tome. Kosovo je primamljivo jer mi nemamo snage da ga osvojimo vojno trenutno. Mi trenutno nemamo snage da ga osvojimo trenutno, a oni sa par hiljada vojnika mogu trenutno da nam učine nemogućim da ga osvojimo. To onda deluje kao da su oni odbranili Kosovo i da Srbija ne može ništa. To je naravno sve besmisleno. Sada napadati Kosovo bilo bi besmisleno, ali bi trebalo da se spremamo za to. General Kovač, jedan od naših osnivača, i mi ostali smo već iznosili tu ideju", izjavio je Nestorović.
On je potom poručio da Srbija ima više od 100.000 vojnika. Dodao je i da bi cela srpska privreda trebalo da se prebaci na ratnu privredu. "Mi imamo vojsku, preko 100.000 vojnika koji su bili u vojsci, mobilisali se, rade neke druge poslove, dobrovoljce, imamo i ratne i vojne invalide, i tako dalje... Imamo stotinak hiljada koji su obučeni da ratuju koji bi, po mom mišljenju, vrlo rado i sa zadovoljstvom učestvovali u oslobađanju Kosova. Ništa im ne bi pomogli ti Englezi, Francuzi, Nemci, pa hrvatski kontigent... To bi čak verovatno bio motivacioni faktor. Kad ti kažeš da želiš sukob sa nekim, sa tim krilom NATO pakta, ti moraš da se spremaš za taj sukob. Zna se kako se sprema za rat, kako su se Rusi spremali. Kao prvo, skupljaš novac. Drugo, prevodiš privredu na ratnu privredu. Praviš rezerve hrane, činiš internet nezavisnim od udara, ne dozvoliš da ti hakeri blokiraju EPS. Pripremiš kompletnu infrastrukturu, pripremiš i neke kanale. Moraš da imaš dogovore sa nekim zemljama, na primer sa Mađarima, preko kojih ćeš komunicirati sa svetom, za slučaj da te zatvore, pa praviš koheziju naroda. Dakle razvija se patriotska priča i onda tek, kao Rusi kojima je trebalo deset godina za to. Oko 20 i nešto ukupno, ali zadnjih desetak im je trebalo da dođu u tu fazu da mogu to da kažu", rekao je Nestorović.
BONUS VIDEO:
(MONDO/I.V.)