Najveće priznanje, titulu apsolutnog lidera kvaliteta ovogodišnjeg Sajma, osvojila je kompanija ITN Group iz Beograda.
Pored glavne nagrade, uručena su priznanja za najbolje u agrobiznisu, uključujući nagrade za mlade lidere u ovoj oblasti.
Na ovogodišnjem Poljoprivrednom sajmu učestvovalo je 1200 izlagača iz 40 zemalja, a glavni partner manifestacije bila je Evropska unija. Tokom šest dana sajma, na EU paviljonu održane su brojne edukativne diskusije o poljoprivrednim temama, a ambasadori zemalja članica EU u Srbiji predstavili su svoja kulinarska umeća.
Paviljon EU posetili su visoki zvaničnici, uključujući premijera Srbije Miloša Vučevića, predsednicu Pokrajinske vlade Maju Gojković, ministarku za evrointegracije Tanju Miščević, ministarku nauke, tehnološkog razvoja i inovacija Jelenu Begović, i ministra poljoprivrede Aleksandra Martinovića. Domaćin je bio šef Misije EU u Srbiji Emanuele Žiofre, a važan gost bio je EU komesar za poljoprivredu Januš Vojčehovski.
Posetioci su imali priliku da uživaju u specijalitetima iz različitih zemalja. Drugog dana sajma, nemačke kobasice, poljski pirogi i balkanska gibanica pripremali su zamenica ambasadora EU u Srbiji Plamena Halačeva, ambasadorka Nemačke Anke Konrad i poljski ambasador Rafal Pavel Perl. Trećeg dana, posetioci su uživali u praškoj šunki, češkom pivu i sicilijanskim aranćinima koje su pripremali Emanuele Žiofre i ambasador Češke Tomaš Kuhta. Ambasador Francuske Pjer Košar i ambasador Holandije Jost Rajntjes predstavili su francusku i holandsku kuhinju, dok su ambasador Austrije Kristijan Ebner i zamenica slovačkog ambasadora Monika Podsklanova Šuhajdova pripremali tirolski trotl i brindzove haluške.
Stručnjaci iz zemalja EU podelili su svoja iskustva i uvide o poljoprivrednim praksama, čime su posetioci mogli da čuju korisne informacije iz Mađarske, Austrije, Holandije, Češke, Španije, Nemačke, Francuske, Italije i Danske.
Evropska unija, kao partner sajma, podržala je poljoprivredni sektor u Srbiji sa više od 150 miliona evra pre početka IPARD II programa, koji je doneo 175 miliona evra podrške EU. Novi IPARD III program donosi dodatnih 288 miliona evra podrške, sa ciljem povećanja konkurentnosti srpskih poljoprivrednika, očuvanja životne sredine, podrške ruralnim preduzećima i zajednicama, te razvoja ruralne infrastrukture.