• Izdanje: Potvrdi
IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne sme biti više od 25 MB.

Poruka uspešno poslata

Hvala što ste poslali vest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Bračno provodadžisanje najunosniji biznis

Agencije za bračno posredovanje poslednjih godina predstavljaju jednu od najprofitabilnijih poslovnih grana Severne Koreje. Zbog žena posvećenih karijeri, muškarci iz siromašnije sredine koriste usluge "bračnih posrednika" da "uvezu mladu" iz Kine, Vijetnama ili Filipina

Ministarstvo zdravlja Severne Koreje odlučilo je da pooštri kriterijume za rad agencija za bračno posredovanje koje poslednjih godina predstavljaju jednu od najprofitabilnijih poslovnih grana te zemlje, saopštili su u petak zvaničnici.

Prema zvaničnim podacima Ministarstva zdravlja, u Severnoj Koreji broj muškaraca premašuje broj žena koje se sve češće odlučuju da odlože sklapanje braka i da se posvete karijeri.

Zbog toga se muškarci u siromašnijim delovima zemlje odlučuju da iskoriste usluge "bračnih posrednika" i da "uvezu mladu" iz neke od još siromašnijih zemalja u okruženju, kao što su Kina, Vijetnam ili Filipini.

Međutim, već nekoliko dana po sklapanju braka, nastaju prvi problemi, jer supružnici dolaze iz različitih kultura i ne govore istim jezikom, zbog čega ne postoji komunikacija među njima.

Takođe, neretko, muškarci, da bi se predstavili u boljem svetlu i da bi imali "bolju prođu" u agencijama, lažiraju podatke, tako da od skromnih farmera nastaju "bogati veleposednici", a od lokalnih frizera "uspešni vlasnici frizerskih radnji".

Zbog tih laži, ovi "ugovoreni brakovi" najčešće se završavaju vrlo brzo i na veliko nezadovoljstvo obe supružničke strane, tako da dolazi do nasilja i zloostavljanja od strane suruga ili njegove porodice.

Prema zvaničnim podacima Ministarstva, u Severnoj Koreji trenutno radi oko 1000 agencija za bračno posredovanje, ali je problem u tome što se ne zna koliki je broj agencija koje rade "na crno".

Kako bi se uveo red u ovaj "haotični bračni biznis", Ministarstvo zdravlja je uložilo oko 23 miliona dolara u pokretanje programa za pomoć supružnicima u vidu edukativnih centara u kojima mogu savladati jezik svog bračnog druga.

Takođe, pooštreni su i zakoni koji regulišu bračne odnose.

Od 2002. godine broj ugovorenih brakova se utrostručio, tako da prema procenama zvaničnika, njihov broj sada dostiže oko 30.000 brakova godišnje, odnosno oni čine oko osam odsto ukupno skopljenih brakova godišnje u toj zemlji.

Prema cenovniku agencija, za jednu "inostranu suprugu", potrebno je izdvojiti 10.000 do 15.000 dolara.

(Beta)


Komentari 0

Komentar je uspešno poslat.

Vaš komentar je prosleđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspelo.

Nevalidna CAPTCHA

special image