
Novi teroristički napad, koji je ovog puta za mete imao decu i tinejdžere, izazvao je šok i ogorčenje u Engleskoj, ali i svetu.
Teoristički napad bombaša samoubice u Mančesteru, neposredno nakon što je pop zvezda Arijana Grande završila poslednju pesmu, u smrt je odveo 22 osobe, među kojima je bilo i dece i tinedžera, a 119 je ranjeno.
Među onima koji su pomagali ranjenima bio je i Stiven Džouns, koji živi na ulici u Mančesteru. U trenutku eksplozije bio je u blizini i video je kako iz dvorane izlaze krvava deca, tinejdžeri... Mnogima od njih je nesebčino pomogao, vadio im šrapnele iz tela.
Sada su pomogli njemu!
Vlasnici londonskog fudbalskog kluba Vest Hem ponudili su da mu u narednih 6 meseci plate smeštaj. Došli su iz Londona u Mančester, i uz pomoć ljudi koji su aktivni na društvenim mrežama, našli su ovog beskućnika.
"Moj otac, Dejvid Saliven i ja, želimo da pomognemo ovom čoveku da stane na noge. Spremni smo da mu plaćamo smeštaj u narednih 6 meseci. Ako možete da nam pomognete da ga nađemo, jer ovaj njegov nesebični čin zaslužuje poštovanje i da bude vrednovan", napisao je Dejv Saliven.
Uz pomoć društvenih mreža, kasnije su pronašli Stivena i obezbedili su mu krov nad glavom.
"To što nemam kuću, ne znači da nemam srce, da nisam ljudsko biće. Normalno je da sam pomogao, voleo bih i da, kad meni bude potrebna pomoć, meni neko pomogne", kaže Stiven Džouns.
Zvezda nastavila sa porazima u Evroligi: Mirotić ponovo koban za crveno-bele
Olimpijakos vraća Filipa Petruševa: Grci javili, sve je rešeno
Real Madrid prošao Atletiko na penale: Sudija poništio gol Alvarezu, ovo će biti skandal
Katastrofa za Crvenu zvezdu, Džoela Bolomboja izneli sa terena: Nije mogao da hoda, svi se uhvatili za glavu
Putin prevario ceo svet: Isplivao tajni ruski dokument, ništa od primirja, tek nastaje haos