• Izdanje: Potvrdi
IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne sme biti više od 25 MB.

Poruka uspešno poslata

Hvala što ste poslali vest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Papa tražio oproštaj od Rohindža naroda

Izvor Tanjug

Papa Franja završio je diplomatski kritično putovanje u Aziju, gde je tražio oproštaj od muslimanskih izbeglica Rohindža u Bangladešu, nakon odluke da se ne osvrne direktno na njih prilikom posete Mjanmaru.


Poslednjeg dana njegove trodnevne posete Bangladešu, koja je usledila nakon sastanaka koje je imao u Mjanmaru, papa je posetio centar u prestonici Bangladeša Daki koje je osnivala Majka Tereza, za siročad, samohrane majke i stare ljude bez novčanih prihoda.

Kasnije je govoreći pred 7.000 mladih katolika, muslimana i pripadnika drugih religija, govorio o prihvatanju onih koji "se ponašaju i razmišljaju drugačije od nas".

"Kada se ljudi, religija ili društvo pretvore u 'mali svet', oni izgube ono najbolje što imaju i upadaju u samopravednički mentalitet - ja sam dobar, a ti si loš", rekao je Franja na koledžu Netrdam koji su osnovali katolički sveštenici.

On je takođe zamolio mlade koji su prisustvovali njegovom obraćanju da "ne potroše ceo dan igrajući se na svojim telefonima i ignorišući svet koji vas okružuje".

PAKAO: Masovno bekstvo Rohindža naroda

Istakao je da je zadovoljan veoma emotivnim sastankom koji je imao sa izbeglicama iz Mjanmara i tada je prvi put upotrebio reč "Rohindži", navodeći da je Bog uz njih i da oni treba da budu poštovani.

On je takođe od njih tražio oproštaj u ime svih onih koji su ih gonili.

Prethodno je u Mjanmaru poslušao savet zvaničnika Mjanmarske crkve koji su rekli da bi njegovo korišćenje te reči moglo da izazove reakciju protiv hrišćana i da naškodi nestabilan put te zemlje ka demokratiji.

To je razočaralo grupe za ljudska prava kao što je Amnesti internašnal koja je rekla da "bezbednosne snage (Mjanmara) izvode sistematsku, organizovanu i beskrupuloznu kampanju nasilja protiv populacije Rohindža". Mjanmarska vojska je te navode negirala.

Ta država ne priznaje Rohindže koje nemaju svoju državu, kao etničku grupu koja ima svoj identitet i vidi ih kao ilegalne migrante iz Bangladeša.

Dok svet brine Irma... PAKAO U BANGLADEŠU!

Papino obraćanje naišlo je na pozdrave u Bangladešu koji je već bio dom za oko 400.000 Rohindža pre nego što je još skoro 625.000 njih od avgusta pristiglo, a nakon što je vojska Mjanmara izvela ofanzivu kao odgovor na napade na bezbednosne baze za koje krivi ekstremiste Rohindže.

Komentari 1

Komentar je uspešno poslat.

Vaš komentar je prosleđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspelo.

Nevalidna CAPTCHA

Zoran Melbourne

Ovaj kopira Franju Tuđmana,stvara novu Heceg Bosnu,samo me interesuje koje Mate a ko Boban u toj igri.

special image