Lokalni zvaničnici su potvrdili da su dve osoba ubijene i još najmanje 12 ranjeno, ali su dodali da bi broj žrtava mogao da poraste, jer sukob snaga bezbednosti i napadača nije okončan.

Odgovornost za napad naknadno je preuzela tzv. Islamska država, javio je Rojters, pozivajući se na medijsku agenciju te ekstremističke organizacije, Amak.

Amak je navodi da je "operacija obuhvatila napad automobilom-bombom i tri druga napada na britanske, švedske i avganistanske vladine institucije u Džalalabadu".

Ovo saopštenje zasad nema nezavisnu potvrdu, a događalo se i ranije da ISIS preuzme odogovornost, pogotovo u Evropi, za napada za koje nije verodostojno da su iz izbeli teroristi direktno povezani sa organizacijom.

Napad je počeo samoubilačkim napadom automobilom bombom nakon čega su napadači upali u prostorije gde je došlo do sukoba sa snagama bezbednosti, koje su opkolile ceo kompleks.

"Prvo se čula eksplozija, a meta je bila humanitarna organizacija. Napadači su ušli u prostorije i sukobi i dalje traju", rekao je portparol lokalne administracije Ataulah Kogjani.

On je dodao da su pripadnici snaga bezbednosti, kada su ušli u prostorije, pronašli jedno telo, ali identitet osobe nije poznat. Portparol je rekao da se najmanje još jedan napadač bori protiv snaga bezbednosti.

Očevici kažu da su napadači nosili policijske uniforme, što je često korištena taktika.

Talibani u Interkontinentalu ubili 18 ljudi FOTO

Portparol Talibana Zabihula Muđahid je izjavio da ta ekstremistička organizacija nije umešana u napad na tu humanitarnu organizaciju koja se brine o deci, ali je i ta izjava sumnjiva s obzirom na to kakav stav imaju prema "zapadnjačkom" obrazovanju dece, pogotovo devojčica.