• Izdanje: Potvrdi
IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne sme biti više od 25 MB.

Poruka uspešno poslata

Hvala što ste poslali vest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Na sahrani Korete King kritikovan Buš

Govornici na sahrani prve dame američkog pokreta za ljudska prava Korete Skot King napali su politiku američkog predsednika Džordža Buša. Džimi Karter, jedan od četvorice predsednika SAD koji su govorili na šestočasovnoj sahrani udovice Martina Lutera Kinga, kritikovao je Bušov program prisluškivanja domaćih zvaničnika.

Govornici na sahrani prve dame američkog pokreta za ljudska prava Korete Skot King napali su politiku američkog predsednika Džordža Buša.

Džimi Karter, jedan od četvorice predsednika SAD koji su govorili na šestočasovnoj sahrani udovice Martina Lutera Kinga, kritikovao je Bušov program prisluškivanja domaćih zvaničnika.

Koreta Skot King umrla je 30. januara od raka jajnika. Njena sahrana u Litoniji, Džordžija, privukla je poznata imena iz sveta politike i zabave, ali i grupa za zaštitu ljudskih prava.

Dok Vašington raspravlja o legalnosti Bušovog prisluškivanja Amerikanaca osumnjičenih da imaju veze sa Al Kaidom, Karter je izazvao aplauz komentarima o naporima federalnih vlasti da pre više decenija špijuniraju Kingove.

"Bilo im je teško (Martinu Luteru i Koreti King) kada su kršene njihove gradjanske slobode. Oni su postali mete tajnog vladinog prisluškicanja i drugog nadgledanja", rekao je Karter.

Bivši šef Konferencije baptističkih crkava juga SAD Džozef Loveri, koji je Konferenciju osnovao 1957. zajedno sa Martinom Luterom Kingom, pročitao je pesmu u čast Korete King i otvoreno komentarisao rat u Iraku optuživši američku administraciju da milijarde dolara troši na rat ali ne i na siromašne.
On je rekao da je svima, kao i Koreti King, bilo jasno da oružje za masovno uništenje u Iraku ne postoji.

Prisutni, njih oko 10.000, ovacijama su pozdravili Loverijev komentar a Bušova prva reakcija nije snimljena, iako je predsednik SAD kasnije vidjen kako se rukuje sa Loverijem i smeje.
Na službi, koja je bila zamišljena kao proslava života Korete Skot King, pevali su Stivi Vonder i Majkl Bolton, a crkveni hor je prevao neke od njenih omiljenih gospel pesama. Sahrani je pored oca i sina Buša i Džimija Kartera, prisustvovao i Bil Klinton sa suprugom.

Koreta Skot King rodjena je 27. aprila 1927. godine u Merionu, Alabama. Igrala je sporednu ulogu u pokretu za gradjanska prava sve dok njen suprug, dobitnik Nobelove nagrade za mir, nije ubijen u Memfisu 1968. Biće sahranjena u kripti pored supruga u Atlanti.

(Beta)

Komentari 7

Komentar je uspešno poslat.

Vaš komentar je prosleđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspelo.

Nevalidna CAPTCHA

pedja

E to je protest, miran skup ogromnog broja ljudi. Nema rusenja svojih gradova, ovako miran skup salje jasnu poruku, huligane niko ne shvata ozbiljno. Nisam homofobican,ali mislim da homoseksualci ne mogu da imaju ista prava kao hetero seksualne osobe,posebno u patrirhalnim zemljama, to unistava instituciju porodice. Dati im svu slobodu osim usvajanja dece i zakonskog braka, skroz je ok, dovoljna su im prava vanbracne zajednice,koja su skoro ista kao bracne. Normalan kompromis bi doveo do smanjenja homofobije, imali bi normalna ljudska prava.

Bane

Pa, dobro, sta je 300.000 ljudi naspram ko zna koliko miliona stanovnika Francuske?! o.O mislim, ne moramo svi misliti isto, njihovo je da negoduju, ali isto tako ima, i bice, onih koji su za slobodu i ljubav. I stvarno mi se gade homofobicni ljudi. Vi ne shvatate da se isto postupalo sa ljudima crne puti samo nekoliko decenija pre! I da li je to bilo u redu?! Naravno da nije. Neznanje je cudo.

anderson

Zasto da ne usvajaju decu? Jel im bolje po domovima sa bubasvabama - a posle 8te godine napolje?

special image