• Izdanje: Potvrdi
IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne sme biti više od 25 MB.

Poruka uspešno poslata

Hvala što ste poslali vest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

PUTIN OBEĆAO POMOĆ ZAKLETOM NEPRIJATELJU AMERIKE: Kim iskoristio priliku i podržao Rusiju, sada prave zajednički plan

Autor Nikola Todorović

Bilateralni odnosi Rusije i Severne Koreje nakon početka rata u Ukrajini znatno su se unapredili.

 Saradnja Rusije i Severne Koreje Izvor: YouTube/Printscreen/ Hindustan Times/Profimedia

"Situacija oko Ukrajine donosi priliku Severnoj Koreji da ojača svoje odnose sa Rusijom", piše "The Wall Street Journal", a prenosi TAS.

Kako prenosi ovaj časopis, Pjongjang želi da pošalje svoje radnike u Donjecku i Lugansku Narodnu Republiku (DNR i LNR) "obezbeđujući Kimovom režimu preko potreban izvor prihoda u inostranstvu". U međuvremenu, "ruski predsednik Vladimir Putin obećao je da će saveznicima obezbediti napredno oružje i vojnu opremu". 

Navodi se da Severna Koreja pokušava da unapredi svoj vojni arsenal novim hipersoničnim projektilima. Takođe, Moskva takođe može da poveća svoju prekograničnu trgovinu hranom sa ovom zemljom, i iskoristi svoje mesto u Savetu bezbednosti Ujedinjenih nacija da blokira sve strože sankcije Severnoj Koreji.

Možda će vas zanimati

Prema pisanju lista, Pjongjang je među prvima priznao nezavisnost DNR i LNR što je dovelo do toga da je Ukrajina prekinula svoje diplomatske veze sa Severnom Korejom. Ipak, sada Pjongjang nema prepreka da svoje radnike šalje u ove samoproglašene republike.

Moguće je da bi dalja produbljena saradnja ove dve države mogla da naiđe na negodovanje SAD, ako se ima u vidu da Severna Koreja i Amerika imaju istoriju napetih odnosa, i da su nekada ratovale. 

MONDO redakcija informacije o sukobu u Ukrajini prenosi u skladu sa dužnom novinarskom pažnjom, koristeći izvore koji se oslanjaju na dugogodišnji kredibilitet kada je u pitanju istinitost informacija koje objavljuju. Svesni smo činjenice da se u informacije o ratu često umeša i propaganda, naročito kada su manje relevantni izvori u pitanju. Zbog toga pozivamo vas, naše čitaoce, da nam skrenete pažnju ukoliko primetite netačnu informaciju, kako bismo ispravili nenamerne greške. Pišite nam na [email protected]

(MONDO)

Komentari 9

Komentar je uspešno poslat.

Vaš komentar je prosleđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspelo.

Nevalidna CAPTCHA

Bratija ...

Beda !

Zeljka

Ne zna se koji je od ove dvojice lepsi I bolji covek. Cim ih vidis jasno ti je da su zbog fizickog hendikepa imali frustrirajucu mladost zbog koje se sada svete celom svetu.

Русский кнез

@Zeljka tebi sigurno nesto fali......