Najbogatiji čovek na svetu je trenutno Džef Bezos (vlasnik Amazona) čija vrednost se procenjuje na oko 171 milijardu dolara, dok se bogatstvo aktuelnog predsednika Rusije Vladimira Putina procenjuje navodno na oko neverovatnih 70 milijardi dolara. Putin je u toku svoje karijere radio kao premijer i predsednik Rusije, on je stekao "kontroverznu" reputaciju prema rečima političkih analitičara. Aktuelni predsednik Sjedinjenih Američkih Država Džozef Bajden ima oko 9 miliona dolara, dok bivši predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp ima oko dve milijarde dolara. Analitičari citiraju Putina koji je uvek tvrdio za sebe da je siromašan, dok brojke pokazuju drugačije no to nije zvanično utvrđeno.
Plata predsednika Rusije Vladimira Putina iznosi 187.000 dolara. Prema dostupnim podacima, on je 2012. godine navodno prijavio prihod od 113.000 dolara. Nije utvrđen razlog razlike u brojevima, a on je sam više puta tvrdio da ima relativno skromnu neto vrednost koja se sastoji od 180.000 dolara na štednom računu, nekoliko automobila koji su proizvedeni u Rusiji kao i parcele od 1.500 kvadratnih metara u predgrađima Moskve. Njegova bivša supruga Ljudmila kontroliše nekoliko bankovnih računa u vrednosti od oko 260.000 dolara prema pisanju portala "Celebritynetworth".
Ko je Vladimir Putin?
Vladimir Putin je rođen 7. oktobra 1952. godine u Lenjingradu, u tadašnjem Sovjetskom Savezu (današnji Sankt Peterburg). Njegova majka Marija je radila u fabrici, a otac Vladimir je bio vojno lice u sovjetskoj mornarici. Putin je diplomirao pravo 1975. godine na Ljenjingradskom državnom univerzitetu. Tamo je upoznao koautora ruskog ustava, Anatolija Sobčaka koji će kasnije u karijeri Putina biti mnogo važna osoba, piše "Slobodna Dalmacija".
Politička karijera
Njegova politička karijera je započela 16-ogodišnjim radom u KGB-u. Nakon što je radio na praćenju stranaca i konzularnih službenika u Lenjingradu, poslat je u Moskvu na dalje usavršavanje u Institutu Crvenog barjaka “Jurij Andropov” 1984. Nakon toga, pod prikrivenim identitetom prevodioca, služio je u Drezdenu, u Istočnoj Nemačkoj, od 1985. do 1990. godine. Preselio se u Lenjingrad nakon pada komunističke istočnonemačke vlade, ponovno se povezavši s Anatolijem Sobčakom, dok je bio na svom radnom mestu na odeljenju za međunarodne odnose Lenjingradskog državnog univerziteta. Putin tvrdi da je drugog dana pokušaja državnog udara protiv tadašnjeg predsednika Mihaila Gorbačova 1991. dao ostavku u KGB-u jer se navodno nije slagao s onim što se dogodilo i nije više želeo da bude deo obaveštajne operacije nove postpučiste operacije.
Sobčak, njegov bivši profesor, ubrzo je postao gradonačelnik Lenjingrada, a Putin je postavljen na čelo Odbora za spoljne odnose Kancelarije gradonačelnika. Odatle je nastavio da gradi svoju političku karijeru kroz razne političke i državne funkcije. U julu 1998. tadašnji predsednik Boris Jeljcin imenovao je Putina direktorom Federalne sigurnosne službe (FSB), koja je naslednik KGB-a i primarne obaveštajne i sigurnosne organizacije Ruske Federacije. Njega je Jeljcin 9. avgusta 1999. imenovao vršiocem dužnosti premijera vlade Ruske Federacije, a kasnije tog dana Putin je pristao da se kandiduje za predsednika nakon što je Jeljcin izjavio da želi da vidi Putina kao svog naslednika, piše portal "Celebritynetworth".
Palata od milijardu evra
Nedaleko od turističkog grada Gelendžika, na obali Crnog mora, nikla je neverovatna palata površine 18.000 kvadrata koja je okružena borovom šumom. Vladimir Putin je izgradio ovu vilu navodno složenom korupcijskom šemom čija vrednost prevazilazi milijardu evra! Ovo imanje ruski opozicionar Aleksej Navaljni kolokvijalno naziva “najvećim mitom na svetu” zbog dokaza koje poseduje a oni ukazuju na to da je novac za izgradnju došao sa ofšor računa najbližih saradnika Putina. Oni su plaćali unosne državne ugovore koje im je Putin dodeljivao godinama unazad.
Površina ove luksuzne palate je veća 39 puta od Monaka! Ne može joj se pristupiti ni sa kopna, ni sa mora ni iz vazduha. Ima preko hiljadu zaposlenih koji unutra ne smeju da unose privatne telefone. Sam dvorac ima 17.691 metar kvadratni. Sastoji se od 11 spavaćih soba, nekoliko prostranih dvorana i velikih dnevnih boravaka, privatnog pozorišta, bioskopa, kockarnice, dva bazena, pekare...Poseduje i tajnu takozvanu “prljavu prostoriju” čija namena nije poznata niti je poznato kako ona izgleda.
Sve prostorije imaju mramorne podove i stubove, a na zidovima se nalaze raskošne dekoracije koje su pravljene po uzoru na kraljevske palate u Sankt Petersburgu. Svaka prostorija ima najskuplje tepihe. Što se tiče nameštaja, njegova vrednost iznosi 56.000 dolara. Jedna sofa samo vredi 27.000 dolara. Staklena površina palate zauzima oko 2.500 kvadratnih metara i postoji podzemni tunel koji vodi do Crnog mora. Pored ovog imanja, nalazi se imanje FSB (Federativna služba bezbednosti).
Palata ima više nadimaka poput “Novi Versaj” ili “Nova Zimska palata” po navodima tima Navaljnog. Što se tiče bezbednosti, ima neprobojnu ogradu, privatnu luku, obezbeđenje koje dežura 24 časa dnevno, crkvu, zabranu preleta pa čak i vlastiti granični kontrolni punkt. Predsednik Rusije Vladimir Putin demantovao je navode da je on vlasnik luksuzne rezidencije za koju ga je optužio ruski opozicioni aktivista Aleksej Navaljni. Za svakodnevnu zabavu, u palati je i trkalište za električne automobile, soba s fliperima i arkadnim mašinama, zatamnjena soba za pušenje nargile s pozornicom i šipkom za striptiz. Na raspolaganju je i velika gimnastička dvorana sa strunjačama za džudo. U palati je i biblioteka sa sobom za čitanje i sobom za slušanje muzike. Uz desetak luksuznih spavaćih soba za zvaničnike i prijatelje, u palati je i glavna spavaća soba, koja se prostire na čak 260 kvadrata, a njome dominira ogromni krevet sa stubovima.
Pogledajte kako izgleda Putinova palata
(MONDO)
Tužna partija Partizana: Navijači promrzli i nisu videli ama baš ništa!
Kraj serije "Sablja": Večeras gledamo finale trilera o ubistvu premijera Zorana Đinđića, evo šta nas očekuje
Srbija i Aleksa pregazili Dansku u Beogradu: Sad smo na Evropskom prvenstvu!
Primim 160€ penziju, a samo ugalj i drva koštaju 355: Težak život Ukrajinaca, mnogi uzeli rusko državljanstvo
"Dali smo sve da ubedimo Pešića da ostane": Petrušev objasnio šta je najveća razlika u reprezentaciji