• Izdanje: Potvrdi
IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne sme biti više od 25 MB.

Poruka uspešno poslata

Hvala što ste poslali vest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

DRŽAVE GDE JE ZABRANJENO LJUBLJENJE - PLJUŠTE KAZNE! Bliže su nego što mislimo, ovde ne smete ni da se držite za RUKE!

Autor Jana Desovski

U nekim državama nije zabranjeno samo ljubljenje, već i bilo kakav izliv nežnosti u javnosti.

 profimedia-0008778801.jpg Izvor: Profimedia

Petog aprila 1910. romantici je zvanično odzvonilo na železničkim stanicama u Francuskoj, kada su Francuzi zabranili ljubljenje na peronima. Razlog za takvu zabranu u zemlji "francuskog poljupca" su gužve i kašnjenja vozova. Neobičan zakon uvela je Societe national du Chemin de fer (prethodnica SNCF-a), i nije sasvim jasno koliko je zakon bio na snazi, ali se ljubljenje na peronima i dalje ne preporučuje.

Nisu Francuzi jedini koji su odlučili da stave tačku na ljubljenje – slične zabrane pojavile su se i u drugim evropskim zemljama. U britanskom gradu Voringtonu pojavio se i znak zabrane ljubljenja, ali su Britanci vrlo brzo omekšali i stavili tablu "poljubi me brzo" kako ne bi stvarali gužvu na stanici. Oni parovi kojima je potrebno više vremena mogu prošetati do znaka na parkingu stanice na kome piše "Poljubi me duže". Primeri sličnih zabrana se mogu naći u prošlosti. 

Napulj

Za vreme kuge, Napulj je zabranio ljubljenje u javnosti kako bi okončao epidemiju, a kazne su bile rigorozne. Navodno su uključivali i smrtnu kaznu. A engleski kralj Henri VI, plašeći se širenja kuge, zabranio je ljubljenje kako bi spasio živote svog naroda. Tada se zabrana uglavnom odnosila na ritualno ljubljenje vernika koji su se ljubili kao način pozdrava.

Dubai

Dubai i danas zabranjuje ljubljenje, odnosno pokazivanje znakova pažnje, što uključuje i držanje za ruke. Poznat je slučaj britanskog para koji nije poštovao zakon, pa ih je nežnost dovela u zatvor na mesec dana jer su se ljubili na javnom mestu.

Jug Italije

Eboli - grad u italijanskoj regiji Kampanija zabranjuje ljubljenje u automobilima tokom vožnje, pa ako ne želite da rizikujete novčanu kaznu, uzdržite se od nežnosti dok ne izađete iz vozila. 

Katar

Katar je strog i kada je u pitanju pokazivanje nežnosti u javnosti, a maženje i ljubljenje mogu da dovedu do upozorenja i strožih kazni.

Kina i Vijetnam

Prema kineskim običajima, javno iskazivanje ljubavi se smatra tabuom, a isto važi i za ruralne delove Vijetnama.

Zimbabve

Na univerzitetima u Zimbabveu studenti mogu da budu izbačeni zbog javnog iskazivanja nežnosti. Pravila zabranjuju studentima da budu "uhvaćeni u intimnom položaju, ljubenju ili s**su na javnim mestima".

(MONDO/Pun kufer)

Pročitajte i ovo

Komentari 1

Komentar je uspešno poslat.

Vaš komentar je prosleđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspelo.

Nevalidna CAPTCHA

IGGI

Ljubav to je nešto najbolje što postoj , Bože kakve glupe zakone pišu pravnici, poljubac je znak deo normalne komunikacije i držanje za ruku, sve je to znak emocija , kada toga ne bi bilo ljudi bi bili isti kao roboti! A hoće li neko zabraniti proizvodnju oružija!

special image