Uskršnji masakr je masovno ubistvo koje Amerika pamti, jer je u pitanju najsmrtonosniji zločin pojedinačnog počinitelja u istoriji države Ohajo. Džejms Rapert ubio je majku, brata, snaju i osmoro dece, od kojih je najmlađe imalo samo četiri godine.
Džejms je imao težak život, majka mu je od detinjstva govorila da je želela kćerku, a nakon smrti oca, brat je počeo da ga maltretira. Pobegao je od kuće i pokušao samoubistvo, ali nije uspeo. Bio je ljubomoran na brata koji se školovao i počeo da radi, ali i činjenicu da se oženio jednom od retkih devojaka sa kojima je Džejms ikada bio u vezi, Almom, i sa njom dobio osmoro dece. Pobio je celu svoju porodicu na Uskrs 1975. godine, u zločinu koji se otada naziva "Uskršnjim masakrom".
Na Uskrs, 30. marta 1975. godine, njegov brat Lenard i supruga Alma doveli su osmoro dece kod bake i deke na praznični ručak. Džejms je spavao jer je bio mamuran, probudio se oko četiri sata popodne i uzeo tri pištolja i pušku. Najpre je ubio brata, pa snaju, a zatim rođenu majku.
Troje dece je zatim ubijeno. Dejvid (11), Tereza (9) i Kerol (13), a onda je prešao u dnevnu sobu. Tu je ubio En (12), Lenarda (17), Majkla (16), Tomasa (15) i Džona (4). Najveći broj žrtava upucao je u glavu, a onda još jednom pucao da bi bio siguran da su mrtvi.
Niko nije pružao otpor i policajci su od očekivanog haosa u kući zatekli samo jednu prevrnutu kantu za đubre. Masakr je bio gotov za manje od dva minuta. Džejms je proveo još tri sata u kući a potom sam pozvao policiju.
Godinu dana nakon masakra, kuća je bila otvorena za javnost i sva nameštaj i premeti iz nje rasprodati na aukciji. Kuća je izdata porodici koja se skoro doselila u taj deo zemlje i nije znala šta se dogodilo. Ta porodica kasnije se iselila tvrdeći da čuje "čudne zvukove i glasove" u kući.
Džejms je osuđen na dve doživotne kazne, jer je u Americi početkom sedamdesetih smrtna kazna bila zabranjena. Osuđen je samo za ubistva brata i majke, a po ostalih devet tačaka optužnice proglašen je nevinim usled neuračunljivosti.
Džejms Rupert umro je 4. juna prošle godine, u 89. godini. Da se to nije dogodio, mogao je da traži puštanje na uslovnu slobodu u aprilu 2025. godine, kada bi imao 91 godinu.
(MONDO)
Teodosić ovakav meč nije imao 14 godina! Navijači Partizana pamte kad je poslednji put imao nula asistencija!
"Obradović više ne računa na njega, Partizan traži drugog igrača": Otkriveno kakvo pojačanje žele crno-beli
Nemačka se priprema za rat sa Rusijom! Napravljen tajni plan, evo kako će postupiti u slučaju eksalacije sukoba
Uspavana Zvezda nije došla na derbi: Protiv Partizana ovakav nemaš šta da tražiš na terenu
Obradović izašao pred Grobare, pa čuo šta mu skandiraju: Podigao prst i tražio samo jedno, pogledajte