Ronilac koji redovno kači snimke iz najdubljih i najopasnijih voda na svetu je objavio kako izgleda kada osoba pljeska po vodi i kako to utiče na ajkule. "U ovom snimku ću da vam pokažem šta se dešava ako pljeskate po vodi, a ima ajkula u vodi", napisao je ronilac.
Verovatnoća da za života imate bliski susret sa ajkulom je otprilike jedan prema 11,5 miliona, ako je verovati podacima Medunarodnog registra napada ajkula. Najbezbedniji ljudi u vodi su ronioci, ali oni koji rone koristeci "disaljku". Od oko 500 vrsta ajkula, za svega tridesetak postoje dokumentovani napadi na čoveka. Za većinu smrtnih ishoda krive su velika bela, tigar i bik ajkula.
"Devedeset odsto, ili više, napada ajkula su posledica greške. One pretpostavljaju da smo nešto što nismo", rekao je jednom prilikom ronilac Geri Adkison. Na ovom snimku koji je objavljen na TikToku se vide dve ajkule za koje nije napisano koje su vrste, ali kako može da se primeti one su na pljesak po vodi odmah doletele do ronioca.
Iako napad ajkula može delovati opako i brutalno, važno je zapamtiti da ajkule nisu zla biće koja non-stop traže ljude koje bi napale. One su životinje koje se služe instinktima, kao i sve druge, a na pljesak dolaze, jer kako kažu stručnjaci, pomisle da je u vodi neka povređena životinja i da je onda mnogo lakše da je ulove.
Pogledajte snimak:
(MONDO)
Zvezda u drami pobedila Partizan i odbranila Kup: Mekintajer doneo petu "Žućkovu levicu" u nizu
Da li je ovo ključni detalj finala Kupa Radivoja Koraća? Snimak otkriva zašto je Obradović pobesneo
"Nisu igrači odlučili finale, znamo svi o čemu pričamo": Obradović siguran da je i navijačima Partizana jasno
"Ako se bilo šta loše desi, odgovorni su Partizanov predsednik i trener": Čović se još jednom oglasio pred meč
Završen protest studenata u Kragujevcu: Petnaestočasovne blokade pod nazivom "Sretnimo se na Sretenje"