• Izdanje: Potvrdi
IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne sme biti više od 25 MB.

Poruka uspešno poslata

Hvala što ste poslali vest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

NATO RAZMIŠLJA O RAZMEŠTANJU NUKLEARNOG ORUŽJA! Uputio direktnu poruku svojim protivnicima - "Spremni smo"

Autor Uroš Matejić

Stoltenberg je istakao da Alijansa razmatra razmeštanje više nuklearnog oružja kao odgovor na rastuću pretnju Rusije i Kine.

 NATO razmatra stavljanje nuklearnog oružja u stanje pripravnosti Izvor: YouTube/Printscreen/ CRUX

Generalni sekretar NATO Jens Stoltenberg izjavio je za britanski Telegraf da članice NATO-a razgovaraju o razmeštanju više nuklearnog oružja, suočeni sa rastućom pretnjom Rusije i Kine, rekao je Stoltenberg. Prema njegovim rečima, Alijansa mora da pokaže svoj nuklearni arsenal kako bi uputila direktnu poruku svojim protivnicima

Naveo je da je bilo konsultacija među članicama Alijanse o vađenju nuklearnog naoružanja iz skladišta i stavljanju u stanje pripravnosti, navodeći da je transparentnost u tom slučaju sredstvo odvraćanja. Stoltenberg je takođe istakao da bi transparentnost o nuklearnom naoružanju trebalo da bude ugaoni kamen nuklearne strategije NATO u pripremi Alijanse za, kako je rekao, opasniji svet.

"Neću ulaziti u operativne detalje o tome koliko nuklearnih bojevih glava treba da bude operativno i koje treba da budu uskladištene, ali moramo da se konsultujemo o ovim pitanjima. To je upravo ono što radimo. Transparentnost pomaže da se prenese direktna poruka da smo mi, naravno, nuklearni savez. Cilj NATO-a je, naravno, svet bez nuklearnog oružja, ali sve dok postoji nuklearno oružje, ostaćemo nuklearni savez, jer svet u kojem Rusija, Kina i Severna Koreja imaju nuklearno oružje, a NATO nema, je opasniji svet", rekao je Stoltenberg.

Upozorio je da naročito Kina ulaže u moderno naoružanje, uključujući svoj nuklearni arsenal, koji će, prema njegovim rečima, porasti na 1.000 bojevih glava do 2030. godine.

"To znači da bi u ne tako dalekoj budućnosti NATO mogao da se suoči sa nečim sa čim se nikada ranije nije suočio, a to su dva potencijalna protivnika sa nuklearnim naoružanjem - Kina i Rusija. Naravno, to ima posledice", rekao je Stoltenberg.

BONUS VIDEO:

Pogledajte

02:03
Jens Stoltenberg na konferenciji za novinare dan uoči početka dvodnevnog sastanka šefova diplomatija NATO u Briselu
Izvor: Kurir televizija
Izvor: Kurir televizija

(Mondo/U. M.)

Možda će vas zanimati

Komentari 3

Komentar je uspešno poslat.

Vaš komentar je prosleđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspelo.

Nevalidna CAPTCHA

Uh

STA LI CE NA SVE OVO SAD DA KAZE BOTOKSIRANI?

Vekin

Dobro je sto je rekao tuberan stolteberg sad ostatak sveta treba da zna i da prrfuhitri stotinu nota da se sačuva čovečanstvo a oni nisu ni potrebni čovečanstvu.

Pametno !

Klin se klinom izbija ...

special image