Svet sa punom pažnjom prati aktuelna dešavanja u ratu u Ukrajini zbog navoda da Severna Koreja šalje trupe u Rusiju na obuku kako bi kasnije ratovali protiv Ukrajine. Sada se zvanično oglasila Severna Koreja koja nije pružila konkretan odgovor, ali je istakla da, čak i kad bi poslala vojnike, to bi bilo u skladu sa pravom, prenosi novinska agencija "KCNA".
"Ako to o čemu međunarodni mediji govore zaista postoji, mislim da bi to bilo nešto urađeno u skladu sa pravilima međunarodnog prava", izjavio je Kim Džong Gi, zamenik ministra spoljnih poslova Severne Koreje zadužen za ruska pitanja.
Obaveštajna služba Južne Koreje saopštila je parlamentu da Severna Koreja verovatno namerava da pošalje oko 10.000 vojnika u Rusiju do kraja godine. Vašington je ranije ove nedelje da je oko 3.000 vojnika već u Rusiji na obuci pre odlaska na ukrajinski front, a ostaje nejasno da li će se severnokorejski vojnici boriti zajedno sa ruskim, ili će biti razdvojeni.
BONUS VIDEO:
(MONDO)
Zvezda u drami pobedila Partizan i odbranila Kup: Mekintajer doneo petu "Žućkovu levicu" u nizu
"Nisu igrači odlučili finale, znamo svi o čemu pričamo": Obradović siguran da je i navijačima Partizana jasno
Da li je ovo ključni detalj finala Kupa Radivoja Koraća? Snimak otkriva zašto je Obradović pobesneo
"Ako se bilo šta loše desi, odgovorni su Partizanov predsednik i trener": Čović se još jednom oglasio pred meč
"Tebe i takvih kao ti se niko ne plaši, Partizan ima preča posla od Kupa": Mijailović oštro odgovorio Čoviću