Slušaj vest

Donald Tramp je započeo svoj predsednički govor obraćanjem svojim prethodnicima i drugim učesnicima događaja, uključujući bivšu potpredsednicu Kamalu Haris i bivšeg predsednika Džoa Bajdena.

"Zlatno doba Amerike upravo sada počinje", izjavio je on. "Od ovog dana naša zemlja će napredovati i biti poštovana. Vrlo jednostavno, staviću Ameriku na prvo mesto. Vage pravde će biti ponovo izbalansirane. Opaka, nasilna i nepravedna instrumentalizacija Ministarstva pravde i vlade će se završiti", izjavio je Tramp.

"Naš glavni prioritet biće stvaranje nacije koja je ponosna, prosperitetna i slobodna. Više nećemo dozvoliti nikome da nas iskorišćava.

"Sunce lije po celom svetu, a Amerika ima priliku da iskoristi ovu priliku kao nikada ranije", rekao je Tramp.

"Za građane Amerike 20. januar 2025. je dan oslobođenja", zaključio je.

BONUS VIDEO:

06:39
TRAMPOVA INAUGURACIJA SE PREMEŠTA UNUTRA IZ BEZBEDNOSNIH RAZLOGA, A NE ZBOG VREMENA? Naš glumac uživo iz Amerike: "Ogroman broj nacionalne garde je na ulicama!" Izvor: Kurir televizija

 (MONDO/J.D.)