Slušaj vest

U Rijadu u Saudijskoj Arabiji održaće se sastanak ukrajinske i američke delegacije o kraju rata u Ukrajini. Predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski je već stigao u Rijad na sastanak sa princem Saudom bin Mišalom, a kako saznaju reporteri agencije "Asošijejted Pres", poznata je ponuda koju će ukrajinska delegacije izneti na sto u utorak američkim kolegama.

Ukrajina planira da predloži prekid vatre u Crnom moru i korišćenje projektila dugog dometa, kao i puštanje zatvorenika na slobodu, prenosi "Gardijan". Takođe, Ukrajina je spremna da potpiše sporazum o retkim ukrajinskim mineralima što je uslov Sjedinjenih Američkih Država za nastavak vojno-finansijske podrške Kijevu.

Da podsetimo, u petak 28. februara je održan sastanak Donalda Trampa i Volodimira Zelenskog u Beloj kući kada su se njih dvojica žestoko posvađali pred brojnim predstavnicima medija. Na kraju je Zelenski izbačen iz Ovalne kancelarije i tada nije potpisan sporazum koji je predložio ranije Donald Tramp.

Pogledajte fotografije sa sastanka u Beloj kući kada su se posvađali Donald Tramp i Volodimir Zelenski

Zelenski Tramp  Foto: ZUMAPRESS.com / MEGA / The Mega Agency / Profimedia, Media Punch, MediaPunch Inc / Alamy / alamy / Profimedia

BONUS VIDEO:

07:26
"TRAMP IMA PROTIV CELOG SVETA PONEŠTO, A NI REČ O RUSIJI" Stručnjaci diskutuju govor koji je uzdrmao svet: Srbi imaju razlog da budu oduševljeni stavom Amerike? Izvor: Kurir televizija