Jedan 17-godišnji mladić uhapšen je pod sumnjom da je u subotu uveče na metro stanici Puškinskaja u Moskvi ubio svog vršnjaka, studenta jermenskog porekla, saopštilo je danas moskovsko tužilaštvo.

Uhapšeni mladić, učenik jedne moskovske škole priznao je da je počinio ubistvo, ali nije naveo razglog zbog čega je to učinio.

Prema saznanjima tužilaštva, grupa od oko 12 mladića stajala je na metro stanici, kada je druga grupa od oko sedam mladić izašla iz metroa i napala ih.

Sedamnaestogodišnji student moskovskog univerziteta Vigen Abramjanc preminuo je odmah posle zadobijene rane nožem.

Prema izjavama očevidaca, napadač je imao obrijanu glavu i bio je obučen u crnu odeću.
Tužilaštvo je podiglo optužnicu za ubistvo, ali još nije utvrdjeno da li je zločin počinjen zbog nacionalne, verske ili rasne netrpeljivosti.

Savez Jermena Rusije izrazio je ogorčenost zbog tog napada ističući da se "razuzdanost fašističkih elemenata mora zaustaviti".

"Nas kao i sve gradjane Ruske Federacije zabrinjava i veoma uznemirava nekažnjivi talas fašističkih nasilničkih akata na nacionalnoj osnovi,koji je zahvatio velike ruske centre, Moskvu, Sankt-Peterburg, Voronjež i druge gradove", navedeno je u saopštenju koji je potpisao predsednik Saveza i Svetskog jermenskog kongresa Aroj Abramjan.

Od početka godine, u Rusiji je zabeleženo više od deset ekstremističkih napada u kojima su ubijeni ili ranjeni pripadnici druge nacionalnosti ili pretučeni strani studenti.

(Tanjug)