Slušaj vest

Američki predsednik Donald Tramp hitno je napustio Samit G7 u Kanadi iz nepoznatih razloga i na putu ka Vašingtonu se kratko obratio novinarima. Govorio je o sukobu Izraela i Irana.

"Nemam želju da pregovaram sa Iranom. Ne očekujem ništa manje nego da se predaju.

Ukoliko žele da razgovaraju, znaju kako da dođu do mene. Trebalo je da prihvate predlog koji je bio na stolu, sačuvali bi time mnogo života", rekao je Tramp.

Da podsetimo, Iran i Izrael ušli su u direktan sukob u četvrtak 12. juna. Izrael je u prvom raketnom napadu gađao iranske nuklearne objekte, vojne ustanove i usmrtio je nekoliko važnih nuklearnih naučnika koji su vodili projekat razvoja iranskog nuklearnog programa.

Pogledajte fotografije sukoba Izraela i Irana 

Sukob Izraela i Irana Foto: ABIR SULTAN/EPA, ALAA BADARNEH/EPA

BONUS VIDEO:

06:38
"IRAN JE IZNENAĐEN, NAKON ODBIJANJA PREGOVORA SADA SAM INICIRA MIR" Avram Izrael za Kurir: Rakete se lansiraju nasumično i prave ogromnu štetu Izvor: Kurir televizija