Slušaj vest

Grčku je poslednjih nedelja pogodio toplotni talas, a temperature u većem del zemlje prelazile su 40 stepeni celzijusa. Radno vreme Akropolja je usled vrućina modifikovano, kako se turisti ne bi izlagali velikoj opasnosti. Istovremeno, na više mesta su izbili i požari usled toplotnog talasa, a kako to obično biva posle velikih vrućina stiže nevreme.

Tako je na Fejsbuk stranici Grčka uživo objavljeno upozorenje da se na severu zemlje sprema nevreme uz podsećanje na katastrofalne poplave od pre šest godina i u oluju koja je odnela šest života.

profimedia-0808833510.jpg
Foto: Profimedia

"Za večeras je na severu zemlje najavljena jaka oluja koja se spušta iz Srbije. Ako vam je automobil parkiran ispod drveća (posebno ispod borova), u nekadašnjim vodotokovima ili na strmim ulicama, premestite ga iz predostrožnosti. Izrada je opasnost i od požara. Pre šest godina, 10. jula se na Halkidikiju desila ona strašna oluja koja je odnela šest života. Želim nam svima mirno veče", navodi se u poruci koju je objavila administratorka portala Ivana Stanojević.

BONUS VIDEO:

05:12
NAJGORE MOŽDA TEK DOLAZI, NEMA VIŠE POSTEPENOG NEVREMENAI? Meteorolog upozorava: Suša, pa RAZARANJE! Jučerašnja oluja samo je uvod u ono što nas čeka ovog leta Izvor: Kurir televizija

(Telegraf/Mondo)