Slušaj vest

Dva tinejdžera, Mosavar Zazi (16) i Kolin Čabikva (15), osuđeni su na doživotnu robiju zbog brutalnog ubistva četrnaestogodišnjeg Keljana Bokase, koji je izboden 27 puta mačetama u autobusu na jugoistoku Londona. Obojica će imati pravo na uslovni otpust tek nakon što odsluže najmanje 15 godina i 110 dana zatvora.

Zločin se dogodio 7. januara u Vuliču, oko 14:30 časova, dok je žrtva bila na gornjem spratu autobusa. Tužilac Tom Litl je naglasio da ovo nije bio spontani napad, prema njegovim rečim sa 2a, napadači su znali gde se Keljan nalazi i ciljano su krenuli prema njemu sa oružjem.

Sudija Mark Lukraft je tokom izricanja presude rekao da su snimci sa nadzornih kamera pokazali da su se napadači smejali dok su činili zločin.

"Ovo je bio besmislen gubitak još jednog mladog života", rekao je sudija.

Jedan od osuđenih, sada šesnaestogodišnjak, smejao se u sudnici prilikom izricanja presude, javlja Skaj njuz. Hitna pomoć je brzo stigla na lice mesta, ali Keljanu nije bilo spasa. Preminuo je ubrzo nakon dolaska lekara zbog presečene femurne arterije.

"Čitav moj svet je uništen..."

Majka ubijenog dečaka, Mari Bokasa, izjavila je kako su ubice "uništile ceo njen svet". U emotivnom govoru, opisala je sebe kao "slomljenu dušu" i pitala se šta je moglo da navede tako mlade ljude na takvo nasilje.

"Taj trenutak nasilja je možda trajao nekoliko sekundi, ali njegove posledice su večne", rekla je ona. Obojica optuženih su se izjasnili krivim za ubistvo i nezakonito posedovanje oružja. Jedna od mačeta korišćenih u napadu kasnije je pronađena u reci Temzi.

BONUS VIDEO:

00:13
Ubistvo Donji Matejevac Niš Izvor: Kurir