Slušaj vest

Rabin Eli Šlanger (41) jedan je od 12 žrtava masakra na plaži Bondi u Sidneju u Australiji, piše "Jewish News". Reč je o muškarcu koji je odrastao u Severnom Londonu i iza sebe je ostavio čak petoro dece.

Prema rečima njegovog rođaka, rabina Zalmana Luisa iz Brajtona, Šlanger je bio na plaži kako bi širio rados i pozitivne vrednosti. Pre dva meseca je Šlanger dobio peto dete sa suprugom Čajalo.

Poslao pismo premijeru Australije

Par nedelja pre ovog masakra, Šlanger je poslao pismo premijeru Australije Entoniju Albanezeu. Apelovao je na njega tada da podrži Izrael.

"Kao rabin u Sidneju, molim vas da ne izdate jevrejski narod, niti samog Boga. Jevreji su kroz istoriju više puta proterivani sa svoje zemlje od strane političkih lidera koji su kasnije ostali upamćeni sa prezirom.

Imate priliku da stane na stranu istine i pravde. Uveren sam da ćete imati hrabrosti da učinite ono što je ispravno i da se odlučno suprotstavite činu jeresi", navodi se u pismu koje je Šlanger poslao Albanezeu.

Pogledajte fotografije sa mesta masakra na plaži u Sidneju

Pucnjava u Sidneju Foto: Claudio Galdames A / AFP / Profimedia

Da podsetimo, osumnjičena su dvojica muškaraca za masakr na plaži Bondi u Sidneju. Oni su pucali na grupu jevrejskih vernika koji su proslavljali praznik Hanuka na plaži Bondi u Sidneju.

Vaše mišljenje nam je važno - ostavite nam komentar, nije potrebna registracija!

BONUS VIDEO:

02:02
"POSTUPAK JE OČIGLEDAN I PRIVODI SE KRAJU"! Za nekoliko sati počinje suđenje roditeljima dečaka ubice - advokat za Kurir objašnjava moguće ishode! Izvor: Kurir televizija