Jutro je u velikim delovima Štutgarta iznenada nestala struja. Kvar ima primetne posledice na saobraćaj, javni prevoz i kancelarije.
Prema navodima policije, brojni semafori su van funkcije, uključujući i one na velikim i prometnim raskrsnicama. Patrole su poslate u pogođena područja kako bi regulisale saobraćaj i sprečile nesreće.
Policija za sada nije mogla da navede uzrok nestanka struje.
I vatrogasci su pogođeni nestankom struje. Portparol je izvestio o nekoliko intervencija nakon što su se oglasili protivpožarni alarmi. Trenutno, međutim, nema požara. Vatrogasci još uvek pokušavaju da steknu uvid u situaciju, jer su i njihovi sistemi povremeno otkazivali.
Trg Šlosplac, u samom srcu grada, takođe je bez struje.
Nestanak struje se osetio i u javnom prevozu. Putnici su izveštavali da su gradski vozovi povremeno stajali. S-Ban i regionalni vozovi Dojče Bana, prema rečima portparola železnice, nisu bili pogođeni.
U mnogim kancelarijama je povremeno nestao internet. Ni operateri elektrodistribucije za sada nisu mogli da navedu uzrok. Još uvek nije jasno koliko će nestanak struje trajati i koliko je domaćinstava pogođeno. U Štutgartu živi oko 600.000 ljudi.
Vaše mišljenje nam je važno - ostavite komentar, nije potrebna registracija!
BONUS VIDEO:
(Blic/MONDO)