Slušaj vest

U Brazilu su uhapšena trojica instruktora zbog smrti devojke Marije Eduarde Rodriges de Freitas (21) koji su bacili sa mosta bez sigurnosnog užeta. Nakon hapšenja su svi saslušani i svi su rekli da nemaju objašnjenje za tragičan slučaj.

Uhapšena su trojica instruktora, to su Luis Felipe Felisijano Egorof (32), Maikon Fernandes Sintra (42) i Vitor de Freitas Gonsalves (27). Felipe i Maikon su priznali u policiji da su bili odgovorni za postavljanje sigurnosnog užeta, ali nisu uspeli da objasne podelu zadataka i kako su zaboravili da ga vežu.

Sva trojica su radili bez formalnog zaposlenja, grupa "Entre Cordas nije bila zvanično registrovana. Stradala Marija nije to znala i svesno je odabrala da je instruktori bace sa mosta.

Drugi uhapšeni, Gonsalves, je izjavio da je radio na opremanju učesnika u obližnjem šatoru i da je bio tada pozvan samo da pomogne u podizanju devojke. On je izjavio da nije odgovoran za postavljanje sigurnosnog užeta i da nije ni shvatio da je ona bila bez neophodne opreme.

Reč je o modelu bandži skoka pod imenom "mali avion". Snimak njene smrti postao je viralan na svim društvenim mrežama prethodnih dana.

BONUS VIDEO:

00:05
Skakanje bandžijem Izvor: TikTok/highlandflingbungee