Slušaj vest

Francuska je u sredu potvrdila prvi slučaj ebole na svojoj teritoriji, a reč je o lekaru koji se vratio iz Demokratske Republike Kongo. Lekar, koji je tamo boravio u humanitarnoj misiji, pozitivan je na ebolu, što predstavlja prvi slučaj ovog virusa u Francuskoj tokom aktuelne epidemije, saopštilo je francusko Ministarstvo zdravlja.

"Ministarstvo zdravlja danas potvrđuje identifikaciju prvog pozitivnog slučaja oboljenja izazvanog virusom ebole na državnoj teritoriji", navodi se u zvaničnom saopštenju. Na upit agencije AFP, iz ministarstva su precizirali da je slučaj zabeležen u kontinentalnom delu Francuske.

Pacijent je smešten u izolaciju, a nadležni organi sprovode praćenje njegovih kontakata, istaklo je ministarstvo, dodajući da je rizik po opštu evropsku populaciju nizak.

Epidemija ebole u Kongu, kojom je zaraženo više od 1.000 ljudi, dok je 267 osoba preminulo, beleži najveći broj potvrđenih slučajeva u prvih mesec dana u odnosu na bilo koju dosadašnju pojavu ove bolesti, saopštila je Svetska zdravstvena organizacija.

BONUS VIDEO:

01:16
UŽIVO UKLJUČENJE IZ ŠTUTGARTA ZA KURIR TV: Ebola stigla do Berlina! Izvor: Kurir televizija