Sjedinjene Američke Države napale su večeras Iran, prenosi "Skaj Njuz" objavu Centralne komande pomorskih snaga. Centralna komanda je saopštila da je uništen iranski projektil kao i baza iranskih dronova u trenutku kada su prekid vatre potpisali Izrael i Liban.
Napad je usledio nakon što je Iran napao komercijalne brodove u Ormuskom moreuzu što je otkrio predsednik Sjedinjenih Država Donald Tramp. Ovo je inače prvi napad Sjedinjenih Država na Iran otkad je potpisan Memorandum o razumevanju između dve države.
Tramp je otkrio da je Iran napao komercijalne brodove u Ormuskom moreuzu što je, prema njegovim rečima, čin kršenja uspostavljenog prekida vatre. Večerašnji napadi su odgovor na iranske napade.
Iranski državni mediji naveli su da su američki projektili pogodili oblast oko luke Sirik na jugu zemlje. Nije zasad poznato da li ima poginulih ili stradalih.
BONUS VIDEO:
