• Izdanje: Potvrdi
IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne sme biti više od 25 MB.

Poruka uspešno poslata

Hvala što ste poslali vest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Gde žive najbogatiji Evropljani?

Najbogatiji Evropljani su žitelji Lihtenštajna, a Srbi drže 34. mesto po istraživanju agencije GfK.

Srbija se po kupovnoj moći po glavi stanovnika nalazi na 34 mestu, od ukupno 42 evropske zemlje, obuhvaćene studijom nemačkog instituta za istraživanje tržišta ''GfK'', prema kojoj najbogatiji Evroljani žive u Lihtenštajnu, gde je kupovna moć po glavi stanovnika 57.000 godišnje.

Građani Srbije, koji su na 34 mestu, prema studiji ''GfK'', raspolažu sa 2.996 evra po glavi stanovnika godišnje i Srbija se, tako, nalazi iza Rumunije, koja je na 33. mestu i ispred Bugarske, smeštene na 35. mestu.

Nemci, koji su na osmom mestu, raspolažu sa 20.014 evra godišnje po glavi stanovnika.

''Stanovnici evropskih zemalja najveće kupovne moći moraju, zapravo, da jedan veliki deo svojih prihoda investiraju u kirije za stanove i uopšte visoke troškove života'', kažu eksperti za istraživanje trižišta grupe ''GfK''.

Prema studiji ''GfK'', najveću kupovnu moć imaju stanovnici Lihtenštajna sa 56.978 evra godišnje, dok se stanovnici Moldavije, koji se nalaze na začelju liste, moraju zadovoljiti sa 1.257 evra godišnje.

Prilično na centru liste nalaze se Španci sa 12.943 evra godišnje, dok stanovnici Nemačke, Francuske i Velike Britanije raspolažu polovinom ukupne kupovne moći Evrope, odnosno, imaju 47 odsto kupovne moći Evrope.

Ostalih 39 zemallja dele ''rest'' od 53 odsto kupovne moći Evrope, pokazuju podaci ''GfK'', prenose nemackci mediji.

Prema studiji ''GfK'' o kupovnoj moći, evropskim podrošačima ove godine stoji na raspolaganju ukupno 8,6 biliona evra za njihove izdatke i stednju, što odgovara kupovnoj moći od 12.806 evra po stanovniku u 42 zemlje, obuhvaćene studijom.

(Tanjug)

Tagovi

Komentari 0

Komentar je uspešno poslat.

Vaš komentar je prosleđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspelo.

Nevalidna CAPTCHA

special image