Jedan britanski turista je ubijen, a šestoro turista iz zapadnih zemalja ranjeno je u pucnjavi u centru glavnog grada Jordana, Amanu.

Kako je prenela agencija Rojters, portparol vlade Naser Judeh rekao je da su medju ranjenim turistima tri britanska državljana, jedan Holandjanin, jedan Australijanac i jedan državljanin Novog Zelanda. On je demantovao ranije navode da su bila dva napadača.

Policija je uhapsila napadača koji je pucao na grupu turista u rimskom amfiteatru u centru Amana, prenela je agencija AP. Judeh je kazao da napadač ima jordansko državljanstvo.

Zvaničnici su rekli i da su ranjeni tuiristi odmah prebačeni u najbližu bolnicu.

Očevici su preneli da je napadač star oko 30 godina, i da je bio potpuno obrijan. On je, dok je pucao na turiste, uzvikivao ratni poklič "Alahu ekber" (Bog je veliki), da bi potom ispalio nekoliko hitaca u sebe, rekli su očevici.

(Beta)