Glavni iranski nuklearni pregovarač Ali Laridžani i visoki predstavnik za spoljnu politiku EU Havijer Solana izjavili su da je postignut napredak u pregovorima koji imaju za cilj da se izbegne uvodjenje sankcija Iranu zbog spornog nuklearnog programa te zemlje.

Solana i Laridžani ocenili su da je sastanak bio koristan i da su razjašnjeni "neki od nesporazuma" i najavili da će se sastati ponovo naredne sedmice.

Razgovori, koji imaju za cilj da izbegne uvodjenje sankcija Iranu koji odbija da obustavi sporni program obogaćivanja uranijuma, počeli su u subotu uveče u Beču.

EU i SAD zahtevaju od Irana da obustavi program obogaćivanja uranijuma, koji se koristi u mirnodopske svrhe, ali i za proizvodnju nuklearnog oružja.

U suprotnom, Iranu prete sankcije Saveta bezbednosti UN.

(Beta)