• Izdanje: Potvrdi
IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne sme biti više od 25 MB.

Poruka uspešno poslata

Hvala što ste poslali vest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Bler: Povlačenje iz Iraka bilo bi pogubno

Povlačenje britanskih snaga iz Iraka bilo bi "pogubno" za tu zemlju, ocenio je u Londonu britanski premijer Toni Bler na redovnoj mesečnoj konferenciji za štampu.

Povlačenje britanskih snaga iz Iraka bilo bi "pogubno" za tu zemlju, ocenio je u Londonu britanski premijer Toni Bler na redovnoj mesečnoj konferenciji za štampu.

"Ono što radimo u Iraku i Avganistanu je važno. Važno za bezbednost naše zemlje i za bezbednost celog sveta", dodao je Bler i podvukao da bi povlačenje iz jedne ili druge zemlje pre nego što "je posao završen" značilo ohrabrenje i podsticaj ne samo onima protiv kojih se britanski vojnici bore svuda po svetu, već i ekstremistima u Britaniji što se ne sme dozvoliti, preneo je AP.

Odlazak britanskih snaga iz Iraka dolazi u obzir tek pošto iračke snage obezbede efikasni demokratski i privredni sistem i sigurnost svih gradjana.

Tako je premijer Bler prokomentarisao, na zahtev novinara, prošlonedeljnu izjavu komandanta britanske vojske generala Ričarda Danata da bi Britanci trebalo uskoro da napuste Irak jer "njihovo prisustvo samo pojačava probleme vezane za bezbednost".

Premijer je na pres konferenciji spomenuo i neophodnu diskusiju o položaju muslimana u Velikoj Britaniji i potrebi da se zahtevi vernika usklade sa načinom savremenog života.

Njegov komentar je u vezi sa nedavnim zahtevom bivšeg ministra inostranih poslova Džeka Stroua da žene koje nose veo otkriju lice kada ih primi u svojoj kancelariji i sa odlukom jedne škole da zabrani jednoj učiteljici da predaje sa velom preko lica.

Konstatujući da je to osetljivo pitanje, Bler je podržao odluku školske uprave i predložio široku debatu o odnosu izmedju britanskog društva i načina na koji se muslimanska zajednica integriše u to društvo.

On je podsetio da činjenice pokazuju da više postižu oni koji se bolje integrišu u društvo u kome žive i ponovio da ovde nije reč o tome da se bilo ko prisili na bilo šta, već o potrebi da se razgovara o integrisanju.

(Tanjug)

Komentari 0

Komentar je uspešno poslat.

Vaš komentar je prosleđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspelo.

Nevalidna CAPTCHA

special image