U ekploziji bombe blizu palate šefa države u glavnom gradu Šri Lanke, Kolombu, ranjen je brat predsednika zemlje Mahinde Radžapakse, javio je Rojters pozivajući se na očevice.

Ranjeni brat šefa države Gothabaj je, inače, sekretar odbrane i ovom trenutku nije jasno ko stoji iza atentata.Vozač sekretara odbrane je potvrdio da se radi o lakšim povredama.

Sekretar odbrane, koji je prebačen u bolnicu, je poznat po čvrstim stavovima protiv tamilskih pobunjenika, koji se u toj zemlji bore za autonomiju i nezavisnost.

Zasad niko nije preuzeo odgovornost za ovaj bombaški napad, mada se sumnja da se radi o novoj samoubilačkih akciji pobunjenika. Pogotovo što su Tamilski tigriovi pre nekoliko dana najavili nastavak borbe za nezavisnost, koja će, kako su zapretili, otvoriti novu stranicu u gradjanskom ratu.

(Tanjug)