Ministri unutrašnjih poslova Sirije i Iraka, Basam Abdul Madžid i Džavad el Bulani, razgovarali su u Damasku o jačanju saradnje dve susedne zemlje u borbi protiv terorizma i kriminala.

Sirijska agencija SANA javila je da će Sirija i Irak narednih dana potpisati memorandum o razumevanju, kao i da su se ministri dogovorili da osnuju zajedničke komitete, kako bi bolje saradjivali u oblastima o kojima su razgovarali.

Madžid je izjavio da je Sirija spremna da podrži sve napore koji bi pomogli boljoj bezbednosti Iraka, kao i da čini sve što je u njenoj moći u kontroli granice sa iračkom teritorijom.

Bulani je rekao da je Irak zahvalan Siriji na tim naporima. On je, takodje, istakao da Irak nikada neće biti "odskočna daska za bilo šta što bi moglo da ugrozi mir i stabilnost u Siriji".

SAD i Irak su optužile Siriju da ne čini dovoljno u sprečavanju ekstremista da udju u Irak kako bi se pridružili pobunjenicima, prenosi AP.

Sirija je odbacila te optužbe, navodeći da ne može potpuno da zatvori granicu sa Irakom.

(Tanjug)