Potpredsednik SAD Dik Čejni doputovao je u nenajavljenu posetu Islamabadu da bi pojačao pritisak na pakistanskog predsednika Perveza Mušarafa da pomogne u slamanju nove ofanzive talibana i pripadnika Al kaide u Avganistanu.

Zapadne novinske agencije prenose i da će predsednik Mušaraf o situaciji u Avganistanu tokom dana razgovarati i sa šefom britanske diplomatije Margaret Beket, koje je takodje doputovala u pakistansku prestonicu.

Talibanski pobunjenici najavili su za proleće veliku ofanzivu protiv savezničkih snaga u Avganistanu, u kojima je najveći broj vojnika iz SAD i Velike Britanije.

London i Vašington su nezadovoljni doprinosom Pakistana rešavanju problema u Avganistanu, pri čemu se često ističe da talibani imaju sigurna utočišta na pakistanskoj teritoriji.

(Tanjug)