Kada se Suzan u nedelju približila Francuskoj došlo je do ozbiljnih komplikacija, rekao je izvor iz policije , dodavši da je ona krenula iz Britanije i da je imala dobru podršku.

Suzan je učestvovala u trci kako bi pomogla udruženju dijabetičara i dečijoj bolnici u Lafborou, piše "San."

Francuski spasioci su pozvani u pomoć u nedelju popodne. Suzanin tim je prvo tražio defribilator, a potom je ona helikopterom prevezena u bolnicu u Bolonji sur Mer.

Britanski zvaničnici dozvoljavaju dobrotvornim plivačima da preplivavaju Engleski kanal, kako ga oni zovu, dok Francuska ne dozvoljava plivanje na svojoj strani Lamanša zbog opasnih struja i promenljivih vremenskih uslova.

Preplivavanje kanala spada u ekstremni sport i od 1875. godine, kada ga je prvi preplivao Metju Veb, sedmoro ljudi je umrlo pokušavajući.