Za samo tri sedmice, američka obaveštajna agencija uspela je da broj "provaljenih" komunikacija poveća sa 12 na 458, prenosi AP.
Nedeljnik prenosi da su meta špijuniranja i postavljanja tajnih prislušnih uređaja bile države članice u svetskoj organizaciji i institucije u UN, poput Evropske unije i Međunarodne agencije za atomsku energiju (IAEA).
Interna dokumenta pokazuju da je NSA špijunirala delegaciju EU u Njujorku pošto se preselila u nove prostorije u jesen prošle godine.
Među dokumentima koje je Snouden kopirao i dostavio "Špiglu" se nalaze i planovi misije EU, njena informaciona tehnologija i serveri.
Iz tih dokumenata se, takođe, vidi da je NSA prisluškivala više od 80 amabasada i konzulata širom sveta, a program je nazvan "služba specijalne kolekcije", navodi Rojters.
"Nadgledanje je intenzivno i dobro organizovano i nema nikakve veze sa odbijanjem terorista", piše "Špigl".
Špijuniranje SAD je vruća tema u Nemačkoj imajući u vidu da se sledećeg meseca održavaju parlamentarni izbori u toj zemlji, a pojedini izveštaji ukazuju da su nemački obaveštajci sarađivali sa američkim kolegama u špijuniranju.
Afera sa špijuniranjem mogla bi da utiče na nemačke birače da o svemu daju svoje mišljenje ukoliko se ispostavi da je kancelarka Angela Merkel znala mnogo više o toj saradnji nego što tvrdi.
Tužna partija Partizana: Navijači promrzli i nisu videli ama baš ništa!
Kraj serije "Sablja": Večeras gledamo finale trilera o ubistvu premijera Zorana Đinđića, evo šta nas očekuje
Primim 160€ penziju, a samo ugalj i drva koštaju 355: Težak život Ukrajinaca, mnogi uzeli rusko državljanstvo
Srbija i Aleksa pregazili Dansku u Beogradu: Sad smo na Evropskom prvenstvu!
"Dali smo sve da ubedimo Pešića da ostane": Petrušev objasnio šta je najveća razlika u reprezentaciji